PAVEL PUMPRLA.V polovině předešlé sezony nahradil u novojičínského kormidla Bohuše Kelera a na jaře se mu nakonec podařilo mužstvo v divizi udržet. Letošní podzim zakončil Pavel Pumprla s mužstvem Nového Jičína na 6. místě se ziskem čtyřiadvaceti bodů. Jak sám říká, s pár body navíc by byl s průběhem první poloviny sezony maximálně spokojen.

Na začátku sezony jste zvládli předkolo poháru České pošty a v 1. kole jste se postavili druholigovému Třinci, jemuž jste nakonec podlehli 1:6. Splnil zápas účel?

Bylo to v rámci přípravy a pro nás to byla možnost zahrát si proti kvalitnímu soupeři. Třinec už byl tou dobou v přípravě samozřejmě dále. My jsme ten zápas hráli už ve druhém týdnu přípravy, takž ten rozdíl tam byl celkem markantní. Ale z hlediska přípravy a herního tréninku nám to prospělo.

Střelecká tabulka FK NJ:
1. Martin Repa 8 g.
2. Jan Smolarčík 4 g.
3. Lukáš Bajer 3 g.
4. Jakub Hanzelka 2 g.
5.-9. Daniel Novotný, David Rybařík,
Ondřej Malina, David Molnár, Ján Moravčík 1 g.

Na podzim jste nakonec posbírali 24 bodů. Jak jste spokojen?

Cíl jsme si splnili a v tabulce pravdy jsme skončili na nule. Ale myslím si, že by to mohlo být daleko lepší. Vzhledem k tomu, že v určitých zápasech jsme neproměnili opravdu hodně stoprocentních šancí, mohli jsme mít minimálně o tři body více, a to by stačilo k úplné spokojenosti.

Které ztráty vás mrzí nejvíce?

Určitě s Brumovem, když jsme doma zbytečně ztratili dva body. Ale bylo toho více. I s Mohelnicí jsme doma mohli uhrát alespoň bod, i ve Slavičíně nebo v Šumperku jsme měli šance na to, abychom si nějaký ten bod odvezli. Taky nás tam srážely zbytečné vlastní chyby.

V Určicích nám to v defenzivě vůbec nevyšlo, ale kdyby to skončilo 4:4, tak by se diváci, kteří tam byli, nemohli vůbec divit. A o posledním zápase v Lískovici je zbytečné hovořit. Odehráli jsme tam vyrovnaný zápas. Výsledek 0:3 byl pro nás až moc krutý a zkreslený.

Nový Jičín obdržel na podzim:1 červenou kartu (Lokša) a celkem 52 karet žluté barvy.

Hráči se o ně podělili následovně:
Moravčík 11
Rybařík 8
Smolarčík 5
Šrom 4
Plešek 4
Malina 3
Hanzelka 3
Hejdůšek 3
Nippert 3
Repa 2
Novotný 2
Bajer 1
Molnár 1
Kalich 1
Lokša 1

Divizní tabulku vede po podzimu Havířov, o dva body zpět je Slavičín. Co na to říkáte?

Nedokážu posoudit, jestli to Havířov myslí s postupem vážně. V průběhu sezony měl šňůru vítězství, kde získal určitý náskok, ale v závěru podzimu zaváhal. Slavičín po zápase s námi potvrdil body i venku a v podstatě se v popředí udržel až do konce. Dále je tam Opava, to překvapení není, a následují Určice, což je na nováčka velice dobrý výsledek. Samozřejmě se ale musíme dívat na to, že je tam spousta hráčů z Prostějova, kteří to tam drží. Nás ještě přeskočil, díky lepšímu skóre, Lískovec, ale znova říkám, že umístění do šestého místa jsme plánovali. Mohlo to být samozřejmě lepší, klidně jsme mohli skončit o dvě, tři příčky výše.

Kterou nejvážnější komplikaci jste musel v průběhu podzimu řešit? Bylo to zranění zkušeného Tomáše Hejdůška?

Výpadky jednotlivých hráčů byly vždycky takové, že se nám jednotlivé posty podařilo zalepit. Ať už to byl právě Hejdůšek, nebo potom Molnár. Malina hrál zase poslední zápasy s ochrannou maskou na obličeji a měl tam i nějaké absence z důvodu zahraniční pracovní cesty. Co se týká zdravotní stránky, tak bylo komplikací více, ovšem vždycky se nám podařilo dát sestavu nějak dohromady. Akorát nám trošku chybí větší konkurence do útoku, kdy nemáme dostatečně kvalitní náhradu za dva útočníky. Ti nastupovali prakticky celou sezonu. Repa se Smolarčíkem si to uhrají, ale vidím u nich minusovou věc, kterou je velké množství neproměněných šancí. V posledních zápasech byla koncovka z naší strany tragická.

Do kádru se postupně vrátili oba dlouhodobí marodi. Máte v plánu i další posily?

Michal Farkas měl určité dlouhodobé zdravotní problémy, takže uvidíme, jak bude vypadat jeho zimní příprava. Kalich se vrátil po čtyřech a půl měsících, po zlomené klíční kosti, a postupně se na pár minut dostával na hřiště. Na poslední utkání do Lískovce onemocněl, takže já doufám, že si to tento rok vybral a v zimní přípravě bude na sto procent fit. Co se týče posil, vše má v rukou pan Holub, se kterým ale případné posily vždy konzultuju.

Zimní přípravu zahajujete v pondělí 13. ledna. Už víte, co vás čeká?

Budeme se po většinu případů připravovat na domácí umělce. V plánu máme přibližně asi deset přípravných zápasů. Každý víkend plus jednou přes týden. Převážnou část utkání budeme hrát doma. Jednou jedeme do Hranic, se kterými hrajeme až tři kola před koncem, takže jsme se domluvili i na sehrání přípravného zápasu.