„Jsme dohodnuti se čtyřmi kvalitními hráči na působení v našem klubu a i z této naší snahy vyplývá, že chceme soutěž důstojně dohrát a případně se pokusit 2. ligu ve Fulneku zachránit,“ uvedl v rozhovoru pro oficiální internetové stránky fulneckého klubu Oldřich Jakubek, sportovní manažer Fotbalu Fulnek.

V záchranu druhé ligy věří také trenér Fulneku Miroslav Takáč, a to i přesto, že jeho tým ztrácí na 14. Slovácko osm bodů. „Byla by škoda, kdyby se nám to nepodařilo,“ řekl Takáč, který ochotně odpovídal na otázky týkající se zimní přípravy mužstva.

Jak bude vypadat?

Budeme se připravovat na umělé trávě v Novém Jičíně a blízkém okolí Fulneku. Halu máme domluvenou v Bílovci. Zápasy v rámci turnajů jsou potvrzené až do konce února, takže máme nabitý program.

Týden po zahájení přípravy nastoupíte do bojů v zimním turnaji v Novém Jičíně. Není to poněkud krátká doba na to, hrát přípravné zápasy?

Začali jsme o týden později, tedy 12. ledna. Zápasy jsou naplánovány dopředu, takže to nešlo nijak regulovat. O to je to horší. Minulý týden jsme absolvovali hrubou přípravu, na řadu přišla i práce s míčem. Nějakým způsobem se to projeví, ale zase až tak zásadní věc to není.

Odešli vám zkušení hráči základní sestavy, myslíte si, že záchrana je pro Fulnek vůbec reálná?

Myslím si, že ano. Míč je kulatý, stát se může opravdu vše. Je jasné, že hráči, kteří odešli, měli obrovskou kvalitu, ale mladí hráči, kteří zde zůstali, s nimi hrávali, hodně od nich pochytili a svou úroveň mají taky. Určitě bych byl v předčasných závěrech
o sestupu a podobně střídmější.

Některé názory spíše předpokládají důstojné dohrání sezony než záchranu soutěže.

Myslím, že na to máme. Věřím, že fotbalovost nahradíme bojovností a nasazením. Když bude dobrá zimní příprava, tak se nám to povede. Je to jen přechodné období. Byla by to škola pro fotbal v regionu. Když už se někam dostanete, tak sestupovat moc příjemné není. Také pro diváky by to byla škoda. Ti nás dokonce přijeli podpořit v posledním utkání podzimu v Hradci Králové. To mě opravdu překvapilo. I ve Fulneku jsou opravdoví fandové, kteří podporují klub za každé situace, za což jim velmi děkuji.

Sáhnete do řad záložního týmu?

Zatím je vše v jednání. Přišli k nám dva dorostenci, tedy Ďurica a Šesták. Tam se musí dořešit uvolňování ze školních povinností. Spíš jsme se zaměřili na nižší soutěže. Zkoušíme talentované hráče
z divize.

A zdravotní stav Michala Kováře?

Míša byl ve fázi regenerace po operaci Achillovy šlachy. Bohužel si zranění obnovil a celou proceduru musí opakovat takřka od začátku, takže se to celé posunulo. Ale on je velký bojovník, věřím, že se brzy vrátí zpět.