Tohle se povedlo! Frenštátští fotbalisté dali zapomenout na dvě domácí porážky v řadě a Pustou Polom, která sestoupila z divize, smetli v její domovině 6:2. Soupeři tak rázně uťali jeho sérii tří výher v řadě.

„Šli jsme do zápasu s pokorou a chtěli jsme získat alespoň bod. Na podmáčeném terénu nám hodně pomohly dvě brzké branky,“ uvědomoval si frenštátský záložník Radim Špaček, jenž tentokráte zůstal pouze mezi náhradníky. Kapitán Beskydu totiž, spolu se spoluhráčem Plachkým, absolvoval extrémní závod Beskydská sedmička. 

„Do cíle jsme došli asi za nějakých devatenáct hodin. Bylo však opravdu brutální počasí a závod byl opravdu extrémní. Kromě nás šel ještě i Adam Marek se svou přítelkyní,“ poukázal Špaček na dalšího zástupce týmu, který zdolával sedm beskydských vrcholů. Špílmachr Beskydu byl připraven na lavičce, ale nakonec do utkání vůbec nezasáhl. „Nebyl důvod. Mužstvo totiž hrálo výborně,“ zdůraznila frenštátská „sedmička“.

Frenštátské gólové hody odstartoval v 5. minutě hlavou Bednář, na kterého zanedlouho navázal jeho stoperský parťák Vokáč. Oba těžili z rohových kopů hrajícího trenéra Kobylíka, jenž však musel ve 25. minutě nahradit navrátilec Jurek.

Po půl hodině pak těžil z nedorozumění domácí obrany Střelec, jen zvyšoval již na 3:0. Pustá Polom pak sice snížila, ale čtvrtá branka, kterou měl krátce po návratu z kabin na svědomí Klimpar, domácí znovu srazila zpátky na zem. Na 5:1 pak upravil svým druhým gólem v utkání Střelec a poté, co domácí korigovali výsledek druhým gólem, se ještě v závěru trefil střídající Poláček, jenž skóroval po centru Klimpara.

„Celý zápas jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a chodili jsme do nebezpečných brejků. Z naší strany to byl povedený výkon a důležité tři body, které nás posunuly tam, kde se chceme pohybovat. Teď musíme body potvrdit doma v neděli proti Šenovu a ukázat, po dvou domácích porážkách, našim fanouškům, že cesta, kterou jsme se vydali, je správná,“ připomněl Špaček.

V brance Frenštátu si odbyl vítěznou premiéru Lukáš Blabla, jenž naposledy chytal v Zubří, a který tak pomohl vyřešit situace v brance, kde se zranili Pešák i Horák.

SC PUSTÁ POLOM – SK BESKYD FRENŠTÁT P. R. 2:6 (1:3)

Branky: 32. Černohorský, 75. F. Štýbar – 30. a 72. Střelec, 5. Bednář, 16. Vokáč, 51. Klimpar, 88. Poláček. ŽK: Šmíd, Schwalbe, F. Štýbar, Poštulka, Malík – Jurek. Rozhodčí: Šimeček – Sivera, Tabášek. Diváci: 80.

SK Beskyd Frenštát p. R.: Blabla – Fárek, Bednář, Vokáč, Vaverka – Střelec (89. Novák), Kovář, Malý (73. Poláček), Lošťák – Kobylík (25. Jurek) – Klimpar (88. Hajník). Hrající trenér: Kobylík.