Muž se sedmičkou na zádech, který oplývá výrazným fyzickým fondem, pak bývá velmi často terčem soupeřových zákroků. Kmenový hráč Tiché, který válel fotbal také v nižších rakouských soutěžích je navíc vynikajícím futsalistou, což dříve dokazoval v nejvyšší soutěži v dresu CC Jistebník nebo české reprezentace, si nyní pochvaluje působení pod Radhoštěm. „Máme sice úzký kádr, ale dvanáct, třináct hráčů tomu dává absolutně vše a drží při sobě. Momentálně je strašně těžké sehnat někoho z okolních mužstev. Pro dnešní mladší hráče asi není nějakou šílenou ambicí hrát krajský přebor. Stačí jim jeden, dva tréninky a zápas. U nás je tréninková morálka kluků opravdu výborná, dávají tomu maximum a chtěl bych za to mužstvo pochválit," vyjádřil se z pozice kapitána po vítězném duelu proti Háji ve Slezsku (3:2) Radim Špaček.

Radim ŠpačekPo půli jste díky Klimparově hattricku vedli již 3:0. Co se potom stalo?

První půle byla z naší strany asi ta nejlepší, kterou jsme zatím v celé jarní části odehráli. Ale máme zatím problém odehrát dva dobré poločasy. Nevím v čem to je. Vždycky máme dobrý jen první nebo druhý poločas. Nyní jsme tomu ale dali alespoň nějakou nadstavbu, že jsme vítězství udrželi a ubojovali, i když ve druhém poločase už hra nebyla z naší strany dobrá. Ale nechtěli jsme nic měnit. V poločase zazněly pokyny, že musíme hrát nadále jako za stavu 0:0. Byli jsme ve druhém poločase všude pozdě. To se ale někdy stává, že mužstvo, které prohrává 0:3, do toho dá všechno a nemá co ztratit. My jsme bohužel nezachytili úvod a už se to s náma vezlo. V závěru už to bylo jenom ubojované a je jenom dobře, že jsme získali moc důležité tři body. Ve druhém poločase jsme se nedostali skoro do žádné příležitosti.

Při druhé brance jste z trestného kopu našel Klimpara, který v 19. minutě zvyšoval už na 2:0. Byla to nacvičená akce?

Snažím se to trefovat na přední tyč, ať to tam někdo lízne a většinou tam je Klimpy (Pavel Klimpar). Teď to vyšlo, takže spokojenost. Škoda, že nám ještě nevyšel signál po rohu, kdy to velmi dobře chytil hostující gólman.

Háj ve Slezsku po změně stran ukázal, že ne náhodou skončil vloni čtvrtý a stejné umístění zatím zaujímá také v letošním ročníku…

Přesně tak. V prvním poločase sice nevypadalo, že je v popředí tabulky, ale ve druhém poločase určitě ukázal, kam patří, a že má v kádru šikovné fotbalisty.

Jak jste zatím spokojen s průběhem jarní části, ve které jste v pěti střetnutích posbírali devět bodů?

Trošku jsme změnili za pochodu systém hry na jaře po druhém kole, takže to ještě trošku vylaďujeme, ale myslím si, že to určitě půjde nahoru.

Která bodová ztráta vás prozatím ve druhé polovině sezony mrzí nejvíce?

Určitě domácí zápas proti Šenovu, který jsme prohráli. Byl to totiž soupeř, kterého jsme měli doma jednoznačně porazit a získat tři body.

Už zítra vás čeká duel v Orlové, která se spolu s Pustou Polomí a Dětmarovicemi bije o postup do divize. Jaký očekáváte duel?

Čeká nás rozhodně těžký soupeř. Navíc nám bude chybět vyloučený Bedny (Jiří Bednář). Ale potřebujeme sbírat body. V Orlové se s námi asi moc nepočítá, takže tam můžeme jenom překvapit. Bude to pro nás trošku prestižnější zápas, už kvůli panu Jurčíkovi, který tam působí. Takže to bude trošku vyhecované. Na podzim jsme s nima doma podali solidní výkon (Orlová vyhrála 1:0). Taky jsme je teď potkali v přípravě. Na zápase jsem sice nebyl, ale sedmdesát minutě jsme byli minimálně vyrovnaným mužstvem a vedli jsme 4:2. V posledních dvanácti minutách jsme úplně odpadli a dostali jsme čtyři góly. Ale určitě nám to ukázalo, že se dá hrát s každým. V téhle soutěži totiž není nějaké super mužstvo, který by vyčnívalo a pokud přidáme nějakou nadstavbu, tak můžeme hrát vyrovnaný zápas s každým. Jenom to chce skloubit dva dobré poločasy dohromady, což se nám ale ještě nepodařilo.

Co říkáte na nebývale vyrovnanou tabulku krajského přeboru?

Díváme se spíše do těch spodních pater. Chceme se co nejdříve dostat do klidného středu. Když dvakrát vyhrajete, tak jste čtvrtí, naopak dvakrát prohrajete a rázem hrajete o záchranu.

Zatímco v tabulce venkovních zápasů patříte k nejlepším, doma jste společně s Polankou nasbírali za 11 duelů jen 11 bodů. Čím to?

Těžká otázka. S trenérem už jsme to tak trošku konzultovali. Připadá mi to, že doma chceme předvést něco, na co možná ani nemáme. Kdežto venku hrajeme hodně ze zabezpečené obrany, vyloženě na brejky a celkem se nám to daří. Doma ale jako bychom chtěli divákovi ukázat něco fotbalového, ale zatím se nám to moc nedaří. I když dneska jsme to v prvním poločase ukázali, že jsme schopni. Takže uvidíme, jak to bude pokračovat.

Ve Frenštátě jste na hostování z Tiché. Můžete prozradit, jak to s vámi bude v příští sezoně?

Stále jsem hráčem Tiché, ale budou nějaké nové regule ohledně přestupů, takže uvidíme, jak to všechno dopadne. Už mám totiž nějaký věk. Nevím, jak na tom budu. Záleží jak budu stíhat, ale uvidíme. Může se stát, že ještě budu pokračovat tady ve Frenštátě (usměje se).