Janovice, které dlouhodobě bojují na špici I. A třídy, skupiny B, byly podle diváků i dalších účastníků zápasu po celý první poločas lepší a měly více ze hry. Na konci poločasu ale Libhošť neproměnil slibnou šanci a po následném útoku hosté kopali pokutový kop, který proměnili.

Druhý poločas ale Janovice spíše bránily náskok a za hry měli více domácí. Přišla 88. minuta, kdy po odehrání rohu Janovic, proti nim rozhodčí nařídil pokutový kop. Domácí penaltu proměnili a nastalo peklo. Kapitán hostů, Jan Žižka, který zhruba deset minut před koncem střídal, po závěrečném hvizdu vzteky prokopnul stěny střídačky, vzduchem létaly nadávky, hosté tvrdili, že rozhodčí ovlivnil zápas.

Incident byl zanesen do zápisu

Hráči a funkcionáři Libhoště nechali incident zanést do zápisu rozhodčího o utkání. Podle nich rozhodčí Janovicím nijak neublížil, naopak, jim odpustil minimálně jednu žlutou, ne-li červenou, za reakci Radka Látala po faulu na něj. „Osobně si myslím, že bychom se spíše mohli cítit poškození my. V prvním poločase šel náš hráč sám na bránu a hostující hráč jej stáhnul. Oni pak měli penaltu, která byla v pořádku,“ líčil některé detaily zápasu vedoucí mužstva Libhoště Petr Bradáč.

Tým FC Libhošť již zahájil opravu střídačky. „Už jsme objednali firmu, která to přijde vyměnit, a jim to dáme k úhradě. Jinak je vše v zápise, jmenovitě, který hráč to udělal,“ pokračoval Bradáč, jenž si myslí, že ve druhém poločase byl libhošťský tým lepším, a kdyby asi minutu před koncem útočník Tomšík netrefil z velké šance janovického gólmana, mohli hosté odjet bez bodu. „Myslím si, že rozhodčí domácím nedával žádná procenta navíc, spíše naopak,“ poznamenal Bradáč.

Žižka způsobenou škodu uhradí

Na internetových stránkách FC Janovice autor referátu z utkání píše, že domácí si nevypracovali žádnou šanci, a tak musel pomoci rozhodčí. O incidentu kapitána Žižky se nezmiňuje. Vedoucí mužstva Janovic, Petr Nezhoda, byl již, s odstupem času, v hodnocení střídmější. „Za FC Janovice a Pavla Kubinu se vedení FC Libhošť omlouvám. Samozřejmě, hráč Jan Žižka se rovněž omlouvá vedení FC Libhošť a způsobenou škodu uhradí. Šlo o nesportovní chování, které jsme vyřešili interně,“ sdělil Nezhoda.

„Nemyslím si, že rozhodčí stranil domácím. Libhošť si za druhý poločas zasloužil vyrovnat, místy byl lepší, ale myslím si, že pokutový kop rozhodčí nařídil nesprávně,“ pokračoval Nezhoda a přidal, že inkriminované situaci ale předcházel zkrat janovických hráčů při zahrávání vlastní standardní situace. Ti zahrávali roh, po němž šli hráči Libhoště do brejku. „Ale oba naši hráči, kteří v tu chvíli hráče Libhoště křižovali, tvrdí, že k žádnému kontaktu nedošlo,“ upozornil Nezhoda.

Chováním Jana Žižky by se ve čtvrtek měla zabývat disciplinární komise. Hráč obdržel již 31. 8. dvouzápasový trest, později požádal o prominutí zbytku trestu v podobě jednoho zápasu. Disciplinární komise mu 10. září vyhověla s tím, že mu trest zákazu startu ve zbývajícím jednom zápase uložila s podmínkou do 9. prosince.