To, že hráči vybojují medaili i v nedávno ukončené sezoně, se rýsovalo již dříve. Ale až bezchybný výkon v posledním kole a klopýtnutí druhého Krnova znamenalo, že si hráči na krk pověsí stříbrné placky.

Vzhledem k tomu, že vítěz z ostravské Slavie se do postupu do divize F nejspíš příliš nepohrne, přejde právo účasti ve vyšší soutěži právě na novojičínský Top Dogs. „Je tu ještě spousta kdyby, ale nejspíš bychom se postupu nebránili,“ prozradil předseda, a zároveň kapitán Top Dogs, Milan Miloševič, kterého jsme požádali o rozhovor.

Cíle pro sezonu jste si dávali nejspíš podle umístění v předchozích ročnících…

V krajském přeboru jsme již pátým rokem, kdy jsme byli dvakrát třetí, jednou čtvrtí a jednou osmí. Letos jsme nastoupili i s obměněným týmem, kdy jsme do kádru zapracovali mladší hráče, přesto cíle zůstávaly stejné, tedy medailové posty.

To se nakonec taky podařilo…

Určitě, a druhé místo byla spíš taková třešnička na dortu. Do poloviny soutěže jsme sice byli na špici tabulky, ale poté nám nevyšlo několik klíčových duelů, takže nakonec jsme s druhým místem hodně spokojeni.

Vy jste předseda klubu a zároveň jste letos nastupoval coby kapitán týmu. Jaké to je, organizačně zajistit chod týmu?

Dnešní situace, nejenom v našem týmu, je o financích, takže se mnoho organizačního času věnuje shánění sponzorů. V našem případě je jedním z nich i město Nový Jičín, za což mu tímto také děkujeme. Jinak je celá sezona dost náročná, protože se hrají tři zápasy během jednoho hracího dne, a je proto důležité mít i dost fyzických sil. Velkým problémem je poté i zapracovávání mladých do týmu, protože dnešní mládež má spoustu jiných zájmů.

Předpokládám, že hráči hrají i velkou kopanou…  

Ano, většina z nás hraje, krom futsalu, i fotbal, kde nastupujeme za týmy přilehlých obcí, či přímo za Nový Jičín. Jednoho dorostence pak máme z Hlučína.

V krajském přeboru je spíše přetlak týmů z Ostravy…

Jednoduše, v okolí Ostravy jsou daleko větší možnosti než třeba zde, v Novém Jičíně. Když se pak podíváte třeba na vítěze přeboru, Slavii Ostrava, tak ta má ve svém středu fotbalisty minimálně z divize.

Právě Slavie je rok co rok v popředí přeboru, ale k postupu se nějak nemá…

O tom jsme se s kluky ze Slavie bavili. Hlavním důvodem je fakt, že se jim nechce příliš cestovat. Futsalová divize je, co se týká dojíždění na zápasy, daleko náročnější. Myslím, že potkávat se převážně s týmy z Ostravy jim plně vyhovuje.

Co se stane, pokud Slavia postup odmítne?

Postupové místo by mělo být nabídnuto našemu týmu.

A přijali byste?

No, ještě opravdu nevíme, jak se Slavie rozhodne, a ani nevíme, kolik týmů bude do divize postupovat, nicméně bychom to nejspíš přijali. Myslím si, že by to pro nás byla výzva, protože tým už nějaký ten rok šlape. Zatím ale nevíme, jak by to bylo s halou, protože novojičínská hala ABC nejspíš nebude splňovat parametry pro divizní soutěže. Pokud by došlo k její rekonstrukci, bylo by to zajímavé, ale pokud bychom museli k domácím utkáním někam dojíždět, tak by to pro nás tak lukrativní nebylo.

Top Dogs Nový Jičín

2011-2012: Róbert Slobodnik (manažer), František Hrachovec, Jiří Jachník, Milan Miloševič, Aleš Novotný, Ivan Kudra, Pavel Sláma, Vítězslav Tůma, Lumír Dorotík, Michael Vavřík, Michael Kotešovec, Miroslav Polášek, Marián Vojtko, Jiří Šimek, Martin Bajger, Petr Strnadel, Jan Koval, Michal Farkaš a Jakub Tobola.