V loňském ročníku obsadili novojičínští fotbalisté až 14. příčku a v té letošní mají rozhodně vyšší cíle. Doma se jim zatím vede náramně. Tři zápasy, tři výhry taková je bilance svěřenců Bohuše Kelera na domácím trávníku.

Jak se rodilo vítězství nad Slavičínem a kde jste viděl hlavní klíče ke třem bodům?

Hlavně všichni dodrželi taktické pokyny a všichni hráči bojovali. V minulých dvou utkáních to takhle nebylo, takže konečně všichni makali na doraz a vyhráli jsme.

Zaznamenal jste první dvě branky v nové sezoně. Jak k nim došlo?

Tak ta první, to máme domluvený signál na první tyč, kde chodíme ve dvou, společně s Filipem Nippertem, a já jsem to lehce tečoval hlavou. Ta druhá, to byl odražený balon a zkoušel jsem to trefit na zadní tyč, sice slabší levou nohou, ale povedlo se a zapadlo to tam. (směje se)

Čím to, že doma máte prozatím stoprocentní bilanci a ze čtyř venkovních zápasů jste dovezli pouze bod?

Nevím, čím to může být, asi jsme doma více zvyklí. Máme nějaké nové kluky, takže se ještě sehráváme. Musíme takhle hrát i venku, více bojovat. Venku spíš bráníme a doma se snažíme více tlačit dopředu. Musíme venku zkusit víc přitlačit a dovézt nějaké body i z cizích hřišť.

Jak jste tedy prozatím spokojeni s úvodem sezony a s prozatímními deseti body?

Myslím se, že se to zatím dá. Velká škoda je venkovního zápasu v Opavě, kde jsme smolně dostali gól na 1:2 v poslední minutě. I ta remíza z venkovního utkání by byla dobrá, jsou to totiž plusové body. A když budeme nadále doma vyhrávat a budeme vozit i body z venku, tak takový ten lepší střed tabulky bychom mohli hrát.

Před sezonou přišel na lavičku nový trenér, Bohuš Keler. Jak se vám pod jeho vedením pracuje?

Pan Keler je úplně v pohodě. Je to typ klidnějšího trenéra, spíše vysvětluje. Tréninky jsou zajímavé a super atmosféra je i v mančaftu. Takže je to dobré.

Co nová letní posila Rostislav Kiša?Jak zapadl do vašeho kádru?

Tak Rosťa je bezproblémový super kluk. Má zkušenosti a vůbec na něm není poznat, že je mistr ligy s Baníkem Ostrava. Opravdu, na nic si nehraje. Zapadl k nám do kabiny úplně perfektně a jsme rádi, že ho tady máme.

TABULKA STŘELCŮ

FK NOVÝ JIČÍN V PROBÍHAJÍCÍ DIVIZNÍ SEZONĚ

6 branek

Martin Repa.

3 branky

Rostislav Kiša.

2 branky

Lukáš Bajer.

1 branka

Lukáš Polonyi, Lukáš Radko.

DALIBOR TOBOLA