Fotbalisté Nového Jičína už mají nyní díky předehrávce po sezoně, kterou letos zakončí na 4. či 5. pozici. „Ale do další sezony je v týmu na čem stavět. V příští sezoně bude ten stejný úkol a to hrát nahoře a pokusit se postoupit, ale na to je teď ještě brzo,“ hovořil čtyřiatřicetiletý kapitán Hajného celku a odchovanec Vítkovic Martin Švec, jehož tchánem je baníkovská ikona Václav Daněk. Novojičínská opora, jež nastřílela v sezoně pět branek, a která je v civilu policistou, má zkušenosti z druholigové a třetiligové scény a za sebou má i působení na Slovensku.

V závěrečném utkání jsme doma porazili Frýdlant nad Ostravicí 4:1. Jak jste viděl šestnáctou výhru v sezoně?

Bohužel už jsme neměli ani teoretickou šanci postoupit, takže nám o nic nešlo, ale chtěli jsme se doma rozloučit vítězstvím, což se nám povedlo. Měli jsme hodně dobrý nástup a dali jsme dvě rychlé branky. Na začátku druhého poločasu jsme si to sice trošku zkomplikovali, ale pak jsme to zlomili naším třetím gólem, když se nedohodl jejich obránce a brankář.

Do jarní části jste vstoupili osmi výhrami v řadě. Jak zpětně hodnotíte druhou polovinu soutěže?

Po zimní přípravě jsme si řekli, že se pokusíme dostat do horních pater tabulky, což se nám povedlo. Po osmi kolech už jsme byli téměř na samotném vrcholu a sami jsme možná nečekali, že to půjde takhle rychle. Potom sice přišla prohra v Havířově, ale nic to s náma neudělalo, protože jsme pak doma zvládli dva těžké zápasy proti Slavičínu a Ústí.

A před závěrečnými čtyřmi zápasy jste byli rázem na čele tabulky. Co se potom stalo?

Bohužel už v Jeseníku to nemělo tu správnou šťávu. Nevím jestli nám došly síly, protože za poslední měsíc bylo těch utkání opravdu hodně, když tam byly i tři vložené zápasy přes týden, což je na téhle úrovni složitější. Ale měly to tak i ostatní týmy a my jsme ty závěrečné zápasy, až na ten poslední, nezvládli. Někteří hráči už byli navíc polozranění a prostě tomu chyběla šťáva. V závěru už to nebylo tak stoprocentní, jako na začátku jara.

V čem byla největší síla týmu?

Měli jsme kvalitní přípravu, ve které jsme hráli s kvalitními soupeři. Měli jsme i dobře naběháno a taky takticky jsme to měli zvládnuté. Dostali jsme nejméně branek a měli jsme nejlepší obranu, takže součinnost celého týmu byla super.

Jak tedy celou sezonu hodnotíte?

Na podzim jsme uhráli jen dvaadvacet bodů, což je dost málo. Spokojenost je tak napůl, protože jsme mohli postoupit, ale sami jsme si to v závěru pokazili. Je to škoda, protože postup byl blízko, takže je na sezoně taková pachuť. Všichni jsme chtěli postoupit, když už jsme to měli ve svých rukách, ale v závěru už nám tam prostě něco chybělo.

Kdo se podle vás bude nakonec radovat z postupu?

Podle mě asi Kozlovice. Havířov i Dolní Benešov hrají u soupeřů, kteří hrají o záchranu, takže do toho půjde naplno. Nevím, kolik bude sestupovat týmů, ale každopádně to bude hodně zajímavé.

Do Nového Jičína dojíždíte z Brušperku. Jak to s vámi vypadá směrem k příštímu ročníku?

Jsem s vedením domluvený na další sezoně. S panem Holubem jsem domluvený, že dokud o mě budou stát, tak budu v Novém Jičíně. Samozřejmě jestli mi to dovolí zdraví a nějaká forma.

FK NOVÝ JIČÍN – 1. BFK FRÝDLANT N. O. 4:1 (2:0)

Branky: 15. a 81. Pyclík, 7. Macíček, 88. Švec – 50. Svatonský. Rozhodčí: Malčánek – Řezníček, Černoevič. ŽK: Marek, Šnyta. Diváci: 216.

FK Nový Jičín: Tichánek – Javorek, Malina (55. Pokorný), Nippert, Kiss Farkas (69. Kalich) – Staněk, Švec, Juříček, Macíček – Opatřil (55. Urbanovský) – Pyclík. Trenér: Hajný.