Konečné 12. místo a definitivní záchrana až v předposledním kole, to bylo něco, na co v Kateřinicích nebyli v předešlých sezonách zvyklí. Zvlášť jarní část se mužstvu vůbec nevydařila a kruté domácí porážky s Kopřivnicí (2:7) a Staříčem (1:6) jsou toho důkazem.

„Tyto porážky hluboce nahlodaly psychiku týmu a konec soutěže už byl dohráván v křeči," uvedl organizační pracovník mužstva Bohuslav Polášek. I proto přišel v létě do týmu nový trenér, Tomáš Malý, a v Kateřinicích nyní věří, že se minulá sezona už nebude opakovat.

Soutěž byla v loňské sezoně velice vyrovnaná, o čemž svědčí fakt, že o záchranu bojovalo až do posledních kol celkem 8 týmů. Čelo tabulky opanoval Starý Jičín, který si, dle Bohuslava Poláška, za své vyrovnané výkony po celý ročník první místo zasloužil. „Ale na jaře byla jednoznačně nejlepším mužstvem Kopřivnice, což se potvrdilo i na našem hřišti," dodal Bohuslav Polášek.

V nadcházející sezoně budou v Kateřinicích spokojeni s umístěním v první polovině tabulky. „Cílem pro novou sezonu je pod vedením nového trenéra, Tomáše Malého, stabilizovat kádr, vytvořit pevnou osu týmu, zapracovat do sestavy nové i staronové hráče a předvádět fotbal, který se bude líbit fanouškům," sdělil přání do nové sezony Bohuslav Polášek.

Kádr v létě opustili tři hráči z Polanky, jimž skončilo hostování, přičemž minimálně jednoho z nich by si Kateřinice přály znovu získat. Naopak z hostování v Petřvaldě n. M. se vrátil Pavel Lys a po delší pauze se do kádru zapojili odchovanci Marcel Bajer, Michal Nagy a Josef Tyleček, který je nyní hráčem Petřvaldu n. M. „Už jistou posilou je Václav Lys náš odchovanec, který hrál dlouhé roky ve Frýdku-Místku, Frenštátě p. R. nebo v Janovicích. Teď jsme ho získali na přestup. Z dorostu byli trvale přeřazeni Jiří Obsadný a Jan Janeček, kterým skončil dorostenecký věk. Další dorostenec, Dominik Marsina, může alternovat ještě v obou kategoriích," představil kádr pro nový ročník I. B třídy, skupiny D, Bohuslav Polášek.

DALIBOR TOBOLA