Na postup může stále myslet vedoucí trio Vratimov, Staré Město a Brušperk, ale příznivce všech tří novojičínských zástupců v soutěži bude zajímat především bitva o záchranu, kde jsou namočeny celky Libhoště, Veřovice a Petřvaldu na Moravě.

Nabitý konec tabulky uzavírá trio Petřvald na Moravě, Veřovice a Bystřice, které má na svém kontě 23 bodů. O jeden bod více pak má pak jedenáctá Libhošť. Nejlepší výchozí pozici mají Veřovice, které doma hostí už o nic nehrající desátou Dobrou. Petřvaldští fotbalisté, kteří udrželi naději na záchranu nedělní domácí výhrou proti Bystřici, cestují na hřiště osmých Dobratic.

Důležité body pak uhrála v neděli také Libhošť, která končí sezonu domácími duely proti celkům bojujícím o postup. Salačův tým se naposledy vytáhl proti Starému Městu, které, po výhře 4:1, sesadil z čela tabulky a po třech porážkách bez vstřelené branky konečně naplno bodoval. Zaváhání Starého Města využil Vratimov, který má nyní do krajského přeboru nejblíže, když vede o jediný bod.

Právě lídr z Vratimova nyní přicestuje na pažit Libhoště, která bude hrát rovněž o všechno. Už tak vyhecovaný duel ještě umocní fakt, že kouč Libhoště Miroslav Salač vedl v minulosti právě Vratimov, ze kterého do svého nynějšího působiště dojíždí.

„Ve Vratimově bydlím takže to pro mě bude určitě speciální zápas. Nám jde o sestup a Vratimovu zase o postup, takže uvidíme, co se nakonec stane," usmál se před klíčovou sobotou někdejší šéftrenér mládeže a sekretář Vítkovic Miroslav Salač. Sestup do B třídy se bude týkat posledních dvou celků tabulky a může se stát, že o sestupujícím budou rozhodovat výsledky vzájemných zápasů. 

Zbylý program sestupem ohrožených celků v I. A třídě, sk. B:11. Libhošť – 24 bodů (Vratimov DOMA)
12. Petřvald na Moravě – 23 bodů (Dobratice VEN)
13. Veřovice – 23 bodů (Dobrá DOMA)
14. Bystřice – 23 bodů (Stonava DOMA)

O utkáních novojičínských zástupců v I. A třídě (Jakubčovice, Veřovice, Libhošť, Petřvald na Moravě) se pravidelně dočtete v tištěném vydání týdeníku Region.