Zatímco Kopřivnice stále čekala na své první vítězství, hráči Suchdolu naopak v probíhající sezoně ještě nepoznali hořkost porážky. To, že to domácí s prvním tříbodovým ziskem v sezoně myslí vážně, začali svým fanouškům dokazovat od úvodních minut.

Po faulu na kopřivnického Štěpána zaměstnali soupeřova brankáře jako první domácí, po Okřesíkově standardní situaci však Kuhnertova hlavička suchdolského strážce branky Sehnalíka výrazněji neohrozila. K prvnímu náznaku šance se dostali i hostující hráči, ale míč směřující do šestnáctky v pohodě sebral domácí gólman Tomáš Beňo.

Ve 21. minutě se domácí mohli radovat. Zpoza šestnáctky vystřelil domácí útočník Okřesík, jehož střela skončila až v brance hostí 1.0. Uplynuly tři minuty a domácí fotbalisté se mohli radovat znovu, když míč vybojoval Březina a do balónu se opřel znovu Okřesík. Jeho krásná rána skončila opět až za zády Sehnalíka 2:0. Suchdolští pak, po faulu na Matouška, dostali možnost k zajímavému přímému kopu. Jakub Petr však, ke smůle hostí, napálil jen domácí zeď.

O chvíli později byl faulován Okřesík, který tou dobou dělal obraně hostí velké starosti. K míči se postavil levý obránce Ferst, jenž nastřelil tyč hostující branky. Odražený míč se pak dostal ke zcela volnému Špačkovi, a pro toho nebyl problém poslat míč do branky, a navýšit tak náskok domácích už na 3:0. Svěřenci hostujícího trenéra Bronislava Blinky se snažili s utkáním ještě něco udělat, ale po nahrávce Tomáše Reka prošvihl vhodný moment ke střele Nerad. Z rohu se pak k odraženému balónu dostal Pokluda, ale pálil mimo tři tyče.

Následně se do přečíslení řítili Štěpán s Okřesíkem. Akci, i s trochou štěstí, vyřešili výtečně, a druhý jmenovaný se dočkal zaslouženého hattricku, když zvýšil vedení Kopřivnice už na 4:0. „Byl to můj první hattrick v mužích, takže jsem moc rád," řekl po zápase domácí útočník.

Ale ani to ještě nebylo ze strany domácích vše. Míč vyvezl domácí kapitán Mička a po rychlé kombinaci asi tří hráčů se pak sám dostal i do zakončení. V něm si počínal zkušeně a Sehnalíkovi nedal žádnou šanci. Do šaten tak domácí mohli odcházet s pětibrankovým náskokem.

Do druhé půle se hosté uchýlili ke dvěma střídáním a z obrany na hrot útoku se přesunul Zuzaňák. Ten se ihned po změně stran dral do větší šance, ale se skvělým zákrokem se vytasil domácí brankář Beňo. Nepřesnou malou domů hostů pak mohl potrestat Štěpán, který už obešel i brankáře hostí, z úhlu pak však nastřelil jen tyč hostující branky.

Poté prošel hostující obranou Kapsa, po jehož průniku se v šanci ocitl opět Štěpán, ale Sehnalík byl proti. Suchdol mohl alespoň zkorigovat výsledek, když po faulu na Rychtaríka zahrával standardní situaci Tomáš Rek. Nejvýše vyskočil Zuzaňák, ale jeho hlavička mířila těsně vedle Beňovy klece. Po zákroku na domácího Štěpána se ozvala píšťalka hlavního rozhodčího Žvaka a na značku pokutového kopu si míč postavil Ferst, který suverénně proměnil, a zvýšil tak vedení Kopřivnice na 6:0.

„Dneska to pro nás bylo důležité vítězství, protože jsme se v průběhu sezony prozatím celkem trápili. Těší nás, že jsme to zvládli takovým způsobem," dodal k utkání dvacetiletý útočník Kopřivnice Petr Okřesík.

Zhruba pět minut před koncem pak přišel o čisté konto domácí brankář Beňo, když si na centr Szaba naskočil Zuzaňák, který uklidil míč do sítě, a postaral se tak alespoň o čestný úspěch hostí. Sedmý zásah pak mohl ještě přidat střídající Vlček, ale na světelné tabuli už se skóre nezměnilo. Domácí Kopřivnice si tak mohla zaslouženě připsat premiérové vítězství v nové sezoně.

Hodnocení trenérů

Milan Svoboda (FC Kopřivnice): Utkání se mi hodnotí velmi dobře, protože jsme jednoznačně vyhráli. Před zápasem jsme do toho šli s tím, že tři body jsou pro nás prioritou, protože naše postavení v tabulce nebylo ideální. Chtěli jsme vyhrát, a když to dopadlo ještě takovým rozdílem, tak tím líp pro nás.

Bronislav Blinka (Suchdol n. O.): V prvním poločase jsme hráli velice pasivně. Nebránili jsme důsledně, tak jak jsme bránit měli. Domácím jsme dávali hodně prostoru k zakončení a po individuálních chybách v obraně jsme po prvním poločase prohrávali 0:5. V druhém poločase jsme do zápasu nastoupili zodpovědněji a začali jsme plnit pokyny, které jsme si řekli v kabině. Byli jsme důraznější, chodili jsme do osobních soubojů a vytvářeli jsme si šance. Ale za stavu 0:5 už se těžko něco honí.

FC Kopřivnice - TJ Suchdol n. O. 6:1 (5:0)
Branky: 21., 24. a 39. Okřesík, 34. Špaček, Mička, 62. Ferst z pen. - 82. Zuzaňák. ŽK: Štěpán - Nerad, Petr. Rozhodčí: Žvak - Konderla, Žáček

Kopřivnice: T. Beňo - J. Pokluda, M. Mička, L. Kuhnert, P. Ferst - V. Pala (73. M. Míček), R. Březina, J. Špaček, M. Kapsa - M. Štěpán, P. Okřesík (65. L. Vlček)
Suchdol n. O.: J. Sehnalík - R. Richtarík, R. Zuzaňák, M. Nerad, J. Korčák (46. M. Szabo) - J. Gerhart, A. Masnica, B. Borák (69. R. Tvarůžek), J. Petr, T. Rek M. - Matoušek (46. J. Strnad)

Dalibor Tobola