Tým, který ještě předloni uhrál v divizi nejlepší umístění v historii klubu se pro letošní rok bude muset spokojit s krajským přeborem. V čele mužstva, kterému zbyla pouze divizní kostra týmu, stojí trenér Marián Bedrich, který je proslulý svým ofenzivním pojetím a moderním stylem hry.
„Co se týká přípravy na novou sezonu je to prakticky stejné jako každý rok. Přesněji řečeno jsme pokaždé na samém začátku a vycházíme od nuly,“ prozradil Bedrich a dodal: „Kádr opět doznal značných změn. Tentokrát to ale vypadá, že hráči, kteří byli na hostování, u týmu zůstanou i pro krajský přebor.“

Důvody, proč se stále hůře doplňuje kádr jsou podle jeho slov jasně dány. „Kvalitních hráčů je málo, jsme o soutěž níže a důležitá je také finanční otázka,“ vyjmenovat trenér a dodal: „Problém je akorát v tom, že bývalý trenér dorostu Matuška si z toho udělal takový malý byznys, když si nejlepší dorostence nechal podepsat do Rožnova pod Radhoštěm, kde nyní trénuje. Toto se mi nelíbí, ale je to spíš otázka pro management.“

Podle jeho slov chce zachovat svou herní ideologii i pro krajský přebor. „Určitě u toho zůstaneme. Zkusíme to trochu zorganizovat, ale tříobráncový systém by měl být zachován,“ přiznal.

To, že jeho svěřenci nebudou považováni za favority soutěže mu je jasné. „Pokud bychom zůstali ve složení, ve kterém jsme končili divizi, tak bychom mohli být do čtvrtého místa, ale takto je to úplně jiná situace. Já bych to nazval rok „nula“. Nyní je na místě otázka, zda se nám to podaří ustát a stabilizovat alespoň na úrovní župy, nebo to dostane takový spád jako vedle v Lichnově (tým, který po dvou sezonách po sobě dvakrát sestoupil, pozn. red.),“ zdůraznil.

A jaké jsou cíle „nováčka“ krajského přeboru? „Jedna věc je si vytyčovat cíle a druhá věc je realita. Znovu opakuji, hráči se musí dát dohromady. Ale máme místní kluky, takže náklady na tým by nemuseli být tak vysoké, ale musí se pracovat. Protože kluci, kteří přichází z okolních obcí a vesnic jsou bez návyků, bez jakékoliv taktiky. V každé případě si myslím, že je z čeho se odrazit,“ uzavřel Bedrich.