„K zápasu bych rád podotkl, že jsme rád, že toto byl poslední zápas před domácím publikem. Podle mého názoru sneslo utkání dosti vysoké parametry,“ prohlásil Daněk. „Do utkání jsme vstoupili famózně. Ty branky jsou potěšující i z důvodu, že hráči konečně dohrávají situace do konce a dobíhají každou střelu, což je to, co od nich požaduji jež delší dobu. Navíc i pohyb bez míče se značně zlepšil,“ vyjmenoval kouč.

„Samozřejmě, Slovácko má nepopíratelné kvality, které dokázali góly. O přestávce jsme si ale rozebrali situace, po kterých jsme inkasovali a řekli si, že musíme být nadále pozorní, protože v tomto počasí budou rychle ubývat síly. Šlo spíš o povzbuzení,“ vysvětlil Daněk a pokračoval: „Ve druhém poločase začali hosté přebírat taktovku zápasu. My jsme se snažili držet míč na svých kopačkách. Nakonec rozhodly naše rychlé brejky, po kterých jsme zvýšili a utkání dotáhli do vítězného konce.“

Trenér Slovácka Jiří Dekař nenacházel slov. „Soupeř nás ze začátku utkání přehrával. Hráči si až moc uvědomovali důležitost zápasu. Dostali jsme dvě rychlé branky. Přesto nás to nepoložilo, zvedli jsme se. Hru jsme vyrovnali a srovnali na dva dva,“ popsal dění na hřišti slovácký trenér.

„V kabině jsme si řekli, že musíme být lepší než domácí, ale znovu nám to spíš svázalo nohy. Koštuřík dostal příležitost k šesti střelám, z niž dal tři branky. Stopérská dvojice dnes nebyla moc jistá. Domácí zvítězili především svou vůlí, nasazením a bojovností,“ zhodnotil Dekař.

Na pozápasové tiskové konferenci se zlobili hosté, že se během utkání hlásí průběžné výsledky zbylých utkání druhé ligy. „Moc nás to rušilo a myslím, že v tomhle mohli být domácí více korektnější. U nás na stadionu by se to stát nemohlo,“ zlobili se zástupci Slovácka.

„Já nechci mluvit o korektnosti, nebo nekorektnosti, protože si myslím, že to s tím nemá nic společného. Slovácko vědělo, že pokud chtějí postoupit do ligy a chtějí mít jistotu ve svých rukou, musí vyhrát. Já to vidím spíš jako servis pro diváky, a ne nějaký taktický boj,“ reagoval fulnecký lodivod Václav Daněk a uzavřel: „To, že Opava porazí Hlučín, věděl určitě každý. A ostatní výsledky de facto nahrávají Slovácku, takže si myslím, že to je trošku alibismus.“