Svěřenci Pavla Hajného tak zvítězili i v osmém jarním utkání, po kterém poskočili již na 2. místo. Během jarní jízdy se navíc mohou pochlubit vševypovídajícím skóre 22:2. „To, že vyhrajeme všech osm zápasů asi nikdo nepředpokládal,“ hovořil klidným hlasem zkušený kouč FK Nový Jičín Pavel Hajný.


Co rozhodlo o vašem jednoznačném vítězství proti Brumovu?
Soupeř se snažil napadat, ale měl tam velké díry, kterých jsme využívali a brzo jsme si začali vytvářet šance. Druhý gól Kalicha do šibenice podle mě rozhodl. Brumov už pak přestal věřit, že by mohl něco uhrát a zápas už měl pak jednoznačný průběh.


Co říkáte na vítěznou jarní sérii?
Hlavně pro kluky je to výborné, protože si každý zápas čím dál více věří. Dostali jsme se tam, kde jsme doufali, protože jsem věřil, že na to mužstvo má sílu. Ale to, že vyhrajeme všech osm zápasů asi nikdo nepředpokládal.


V osmi jarních utkáních jste navíc udrželi pětkrát čisté konto…
Je důležité, že víme, že se můžeme spolehnout na defenzivu. Soupeři se navíc ani moc nedostávají do šancí. Dostali jsme zatím jen dvě branky. Nejprve hned v prvním zápase doma s Hranicemi po dlouhém autu a pak už jen v Nových Sadech v závěru zápasu. Soupeři mají proti nám minimum šancí a od toho se všechno odvíjí. Zatím nám to funguje.


To se však týká i ofenzivy, ve které se oproti podzimu prosazují, kromě kanonýra Pyclíka, i další hráči. Souhlasíte?
Jednoznačně, protože to je na jaře hlavní rozdíl. Hráči už naštěstí pochopili, že musí způsob hry trošku změnit, takže je tam daleko více náběhů za obranu. Velmi dobře to ukazuje třeba Jarda Juříček, i když třeba zrovna teď nedává branky, ale máme opravdu daleko více náběhů směrem do ofenzivy a v šestnáctce tak máme daleko více hráčů než na podzim a to je velmi důležité.


V neděli v 10.15 vás čeká duel v Havířově. Jaký čekáte zápas?
Na podzim jsem je viděl víckrát, ale na jaře zatím jen jednou v Ústí. Už asi dva roky se prezentujou stejnou hrou, kdy hrají velmi dobře kombinačně a v jiném rozestavení, než většina týmů, tedy 3-4-3. V zimě odešli zkušení obránci Lisický a Cigánek, a i když tam mají kvalitní hráče, tak se to trošku muselo projevit. Ale mají tam rychlé hráče, dávají dost branek a chtějí postoupit, takže to mají o to těžší. Teď navíc venku dvakrát prohráli, ale doma jsou silní. Pro ně už to ale bude klíčový zápas, který musejí vyhrát, protože na první místo ztrácejí už šest bodů. Nám hodně ukáže další týden, kdy máme Havířov, Slavičín a Ústí. Bude to hodně zajímavé a do Havířova pojedeme úplně v pohodě.


A jak to vypadá s postupovými ambicemi Nového Jičína?
Já jsem tomu věřil od začátku, že se dostaneme na špici, ale hráčům jsem řekl, že jsme zatím nic nedokázali. Zatím jsme se jen dostali do nějakých pozic, ale to zatím vůbec nic neznamená, protože vítěz je jenom jeden. Když už jsme se dostali tam, kde teď jsme, tak bychom to chtěli stoprocentně vyhrát. Ale není to tak, že musíme, nejsme pod nějakým tlakem. Kvalita však v mužstvu je, tak proč se o to nepokusit. Byl by alibismus říkat, že chceme skončit třeba do třetího místa.

Novojičínská jarní jízda:Nový Jičín - Hranice 3:1
Bohumín - Nový Jičín 0:1
Nový Jičín - Vsetín 1:0
Petrovice - Nový Jičín 0:1
Nový Jičín - Šternberk 5:0
Nové Sady - Nový Jičín 1:4
Kozlovice – Nový Jičín 0:1
Nový Jičín – Brumov 6:0