Při problémech v sestavě využívá trenér Daněk čtyřiatřicetiletého stopera na postu štítového záložníka. Kovář si více volnosti v ofenzivě pochvaluje, i když přiznává, že je to fyzicky náročnější než v obraně. „Je to o běhání, ale nevadí mi to. Hra dopředu mě baví,“ podotýká Kovář. V minulém kole skóroval hlavou v Krči a zařídil svému týmu bod za remízu 1:1.

Nováček druhé ligy z Fulneku je momentálně pátý. Panuje s umístěním spokojenost?

Jde to jakž takž, ale spokojenost? Určitě ne. Doma hrajeme dobrý fotbal, vyhráváme. Venku jsme poloviční. Dostaneme gól a pak se z toho už nestačíme vylízat.

Jaké máte cíle v druhé lize? Váš majitel se nechal slyšet, že než ji hrát i příští rok, to raději MSFL. Z finančního hlediska je to prý mnohem výhodnější.

No, psal to v novinách. Zaznělo to i u nás v klubu. Já nevím, jak to je. Jestli je to opravdu tak prodělečné, nebo není, to nechám samozřejmě na něm. Mána to svůj názor. Myse pochopitelně chceme věnovat naší hře. Chceme každý zápas vyhrát, mít co nejvíc bodů a udržet se na špici, abychom s ní měli pořád kontakt a mohli třeba ještě zaútočit. Ale uvidíme, je to těžké.

Před Opavou jste remizovali v Krči díky vaší brance hlavou. Jak se to stane, že dá Michal Kovář branku ze vzduchu?

(smích) Bylo to po brejku, dostal jsem se dopředu. Tomáš Vajda mi krásně nacentroval a obránci na mě vyloženě zapomněli. Naběhl jsem si a zblízka dal gól.

Počítám, že jste se nemusel ani odrazit, že?

Nemusel. Nebyl to ani souboj. Zaběhl jsem si do šestnáctky na centr a metr za malým vápnem jsem to v klidu trefil. Mohl jsem dát ještě dva góly. Gólman mi vychytal jednu dorážku, pak jsem šel z boku sám a dal jsem to vedle. To mě mrzí. Mohli jsme vyhrát.

V posledních zápasech nastupujete ve středu zálohy zejména s defenzivními pokyny. Vyhovuje vám to?

My jsme měli problémy se sestavou, takže trenér to řešil takhle. Povysunul mě do středu. Hrál jsem tam dva zápasy a myslím, že jsem je odehrál celkem solidně. Uvidíme, jak to bude do budoucna. Já si myslím, že mě potom stáhne dozadu, protože tam je mé místo. Teď je situace, že je hodně zraněných, tak se to zkouší. Zatím se mi dva zápasy povedly, takže uvidíme.

Ve středu zálohy je to fyzicky náročné. To vám nevadí?

Je pravda, že se tam běhá hodně. Ale třeba teďka v Krči mě to bavilo. Protože říkám, byl jsem tam snad ve třech šancích, na další jsem nahrál. Hra mě bavila, jelikož jsem hrál hodně dopředu. Jinak je to hodně o běhání. To je samozřejmě jasné.

Ale ani to vám, zdá se, ve čtyřiatřiceti letech nijak nevadí.

No, zatím mi to nijak nevadí, určitě ne. I když jsem v přípravě kvůli zranění netrénoval, tak to zvládám.