Novojičínští dorostenci cestují v příštím kole v sobotu do Vítkovic. Proti tamní rezervě hrají starší dorostenci od 13 hodin a mladší startují v 15.15.

Starší dorost: FK Nový Jičín SK Hranice B 1:0 (0:0)

I druhé jarní domácí utkání zvládli a podruhé doma slavili nejtěsnější vítězství. Starší dorostence Nového Jičína trápily před utkáním s rezervou Hranic problémy se sestavou, když trenéru Kalichovi scházelo celkem pět hráčů. „Na lavičce jsme měli jen jednoho mladšího dorostence. Upozorňoval jsem hráče, že to nebude lehké utkání. Začátek zápasu byl bez větších šancí," informoval trenér starších dorostenců FK Nový Jičín Radomír Kalich. V závěru poločasu si na rohový kop naběhl Petřek, jehož pokus vyrazil brankář hostů před Pítra, který ale ve stoprocentní šanci trefil pouze gólmana.

Po změně stran hýřili aktivitou více hosté a v 63. minutě se, po ruce jednoho z domácích hráčů, dočkali penalty. Brankář Tichánek se však vytáhl a pokutový kop zneškodnil. Patnáct minut před koncem pak přišla pro Novojičínské komplikace v podobě vyloučení obránce Petřeka. Za pět minut se ale dostal do úniku Urbanovský, jenž dokázal vstřelit jedinou branku utkání. V 85. minutě se zranil Rudel, a domácí tak dohrávali pouze v devíti lidech.

„Kluky musím pochválit za bojovnost. Po vyloučení nás Hranice začaly tlačit a my vyráželi do protiútoků. Díky bojovnosti jsme však vedení udrželi a získali jsme tři body. Kluky musím pochválit i za to, co předvedli v oslabení," těšilo domácího kouče, jehož svěřencům patří aktuálně 7. příčka.

Branka: 80. Urbanovský. ČK: 74. Petřek (NJ).

Nový Jičín: Tichánek Rulíšek, Matoušek, Petřek, Zmatek Toška, Rudel, Pham, Tripský Pítr (70. Maňák), Urbanovský. Trenér: Radomír Kalich.

Mladší dorost: FK Nový Jičín SK Hranice B 2:0 (0:0)

Mladší dorostenci se museli obejít bez služeb kapitána Swiače a první poločas výraznější šance nenabídl. „Chtěli jsme brzy rozhodnout, ale to se nám vůbec nepovedlo. Naše hra postrádala lehkost a pověstný „drajv". Měli jsme tam v první půli nějaké malé závary, ale nic velkého. Hosté byli agresivnější na míči, hlavně ho chtěli více a my se ho rádi zbavovali. V obranné fázi jsme problém neměli, ale v útočné jsme hodně věcí řešili sobecky," ohlédl se za prvním poločasem trenér novojičínských mladších dorostenců Jaromír Kvita. Po hodině hry dokázal využít chybu hostujících stoperů, které přeletěl dlouhý míč, Krkoška a navrátilec do sestavy Kvitova souboru otevřel skóre zápasu. Za pár minut se uvolnil Pham, přesnou přihrávkou našel znovu Krkošku, a ten navýšil domácí vedení už na 2:0. Hostující velkou šanci z přímého kopu zmařil výtečným zákrokem gólman Hatlapatka, jenž vytěsnil ránu do šibenice, a domácí už poté dvoubrankové vedení uhájili. Novojičínští mladíci se tak díky výhře dostali na 1. místo soutěže. „Musím pochválit celou obranu v čele s Maňákem, který roste ve velmi dobrého vůdce týmu. Jsem samozřejmě velmi rád, že se nám konečně vrátil Krkoška, který byl dva měsíce na marodce. Ale pořád máme bohužel hodně hráčů zraněných. Nyní jedeme do Vítkovic a čeká nás velmi těžký zápas. Domácí mají velmi kvalitní útok," připomněl souboj s druhým celkem tabulky trenér Nového Jičína.

Branky: Krkoška 2.

Nový Jičín: Hatlapatka Kuman, Indrák, Maňák, Zmatek (45. Staněk) Bartoň, Pokorný, Kučera (62. Pham), Matouš (41. O. Horák) P. Horák, Krkoška. Trenér: Jaromír Kvita.

close zoom_in

NOVOJIČÍNSKÝ celek mladších dorostenců (v oranžovém) poskočil, díky třetí jarní výhře ze čtyř zápasů, na vyrovnané čelo divizní tabulky. FK Nový Jičín