Libhošť se po další venkovní výhře dostala na čelo tabulky

Novojičínsko - V krajském přeboru se frenštátský Beskyd o víkendu dočkal prvního bodového zisku. O vítězství přišel Frenštát patnáct minut před závěrečným hvizdem. O další body se můžou frenštátští fotbalisté pokusit už dnes od 16. hodin v Dětmarovicích, kdy je na programu dohrávka 5. kola.

26.9.2012

Snímky z utkání FC Vlčovice-Mniší – FC Libhošť 0:7 (0:4).Foto: Deník/Dalibor Tobola

Fotbalisté Bílovce dosáhli v Suchých Lazcích na všechny body díky brance Dardy v závěru utkání a v I. A třídě, skupině A, jim patří 3. příčka. Ve vedlejší skupině hrající Petřvald dovezl bod z Bystřice a venku tak zůstává stále neporažen.

V B. třídě si Klimkovice připsaly už čtvrtou remízu ze šesti utkání a stále tak čekají na první výhru v nové sezoně. Ke třem bodům jim nepomohly ani dvě trefy kanonýra Prašivky. Vřesina si tentokrát přivezla sedmibrankový příděl z Bohuslavic. V „novojičínské" D skupině se do čela tabulky dostal FC Libhošť. Už podruhé dokázali svěřenci Miroslava Karase vstřelit na hřišti soupeře sedm branek. O osudu utkání ve Vlčovicích rozhodli už v úvodních minutách. Prvního tříbodového zisku se dočkali fotbalisté Starého Jičína, kteří udolali v derby rezervu Nového Jičína 3:2. Naopak Veřovice poprvé v sezoně ztratili body, a to rovnou všechny tři, když v Jeseníku podlehli místnímu Slavoji 0:2. V zápase Kateřinic s Odrami bylo k vidění devět gólů a také velký obrat hostů. I díky hattricku kanonýra Maléře nakonec Odry vyhrály 6:3. Premiérovou výhru na hřišti soupeře si připsala Kopřivnice, která po dvou brankách Štěpána zvítězila v Bordovicích. Ty tak společně s Lichnovem stále čekají na první podzimní vítězství.

Krajský přebor

SLAVKOV - SK BESKYD FRENŠTÁT p. R 1:1 (0:1)

Branky: 76. Bahr 23. Čuport, ŽK: Kovář, Kalod, Dobiáš, Bartoš, Jurek, Čuport, diváci: 180.

Frenštát p. R.: Pešák - Čuport, Sládeček, Kalod, Kovář R. Kaša, Dobiáš, Marek (88. Putorík), Bartoš, Dorňák - Klimpar (62. Jurek). Trenér: Sacho Iliev Michaylov.

I. A třída, skupina A

TJ SUCHÉ LAZCE - FC BÍLOVEC 2:3 (1:1)

Ještě deset minut před závěrečným hvizdem prohrával Bílovec v Suchých Lazcích 1:2. Po výtečném finiši ale veze domů všechny tři body. Děkovat může také brankáři Nykšovi, který tým hlavně v první půli několikrát podržel. Suché Lazce pak srovnaly, když využili hrubé chyby Bílovce. Zkraje druhého poločasu se neujala žádná z bíloveckých šancí a tak domácí trestali. Po jednom z brejků trefili nejprve tyč a po druhé brejkové situaci už se mohli radovat z vedení 2:1. Poté nastřelil Bílovec ještě břevno domácí branky a utkání pak rozhodla akce Timka, který našel Dardu, a ten hlavou rozhodl o třech cenných bodech pro svůj tým.

Branky: Kapeš, Pusch 13. Seidler, 81. Seman, 83. Darda, ŽK: Ondruš, Timko.

Bílovec: Nykš Minařík, Žídek, Seman, Kuděla Sigmund, Raška, Ondruš (90. Ronec), Darda Seidler (79. Timko), Malý (46. Bzonek). Trenér: Marian Bedrich.

I. A třída, skupina B

BYSTŘICE - TJ PETŘVALD NA MORAVĚ 2:2 (2:2)

Fotbalisté Petřvaldu odjeli do Bystřice oslabeni o čtyři hráče. Ovšem ti, kteří dostali příležitost, příjemně překvapili a řekli si tak o místo v kádru. Petřvald vstoupil do utkání lépe, byl pohyblivější a nebezpečnější před brankou domácích. Tlak Petřvaldu přetavil v první gól utkání Václav Jaroš. S chutí hrající Jaroš pak přidal ještě druhou branku a po půlhodině hry už vedli svěřenci Zdeňka Huvara a Jaroslava Tylečka 2:0. Další šance Petřvaldu se však už neujaly, a tak přišel trest. Domácím se díky dvěma trefám na konci poločasu podařilo vyrovnat na konečných 2:2.

Branky: 43. Očadlík, 45. Blažek 16. a 31. Václav Jaroš, ŽK: Válek.

Petřvald n. M.: Kotrba - R. Huvar, M. Jaroš, Sedláček, Musil Mácha (88. Kotek), V. Jaroš, J. Válek, M. Paulus Šarina, J. Huvar. Trenéři: Zdeněk Huvar a Jaroslav Tyleček.

I. B třída, skupina B

TJ KLIMKOVICE - TJ SOKOL HAŤ 2:2 (0:2)

Branky: 53. a 90. Prašivka 38. Chmelař, 41. Stojka, ČK: 70. Chmelař (H), rozhodčí: Kyselý Uličný, Kubánek.

Klimkovice: Lazecký Klímek, Matzner, Šablatůra Slahúčka, Blokša, Glonek, Hrbáč, Teichmann (64. Hindulák) Prašivka, Bača. Trenér: Tomáš Černín.

BOHUSLAVICE - VŘESINA 7:3 (4:1)

Branky: 3x Kretek, 2x R. Štefek, Kušnír, Strýček 43. vlastní, 59. Řehák, 90. Adam Hruzík.

Vřesina: Sokolík P. Hruzík (75. Pernica), Kuba, Adam Hruzík, T. Hruzík Janíček, Bogdan, Ant. Hruzík, Řehák Hloušek (82. Horák), Livar (46. Výšek). Trenér: Radim Karsten.

I. B třída, skupina D

SOKOL STARÝ JIČÍN - FK NOVÝ JIČÍN B 3:2 (2:0)

Branky: Hubeňák, Barvenčík, Folberger 2x Lukáš Polonyi, diváci: 250, rozhodčí: Broskevič Třuslo, Priesol.

Starý Jičín: Šrom Hubeňák, R. Kreml, Bezděk (80. Dulák), Glogar, Barvenčík, Pořický (60. Folberger), P. Vahalík, Kotešovec, Podešva, Škrla. Trenér: Marek Kreml.

Hodnocení trenéra Starého Jičína Marka Kremla: Jsem moc rád, že jsme tento zápas zvládli a získali potřebné tři body. Určitě nám to pomůže do příštích zápasů, a to hlavně po psychické stránce. Jediné, co mě mrzí, jsou naše individuální chyby a spousta neproměněných šancí. Jsem ale přesvědčený, že tyto věci se nám podaří zlepšit v příštích zápasech.

Nový Jičín B: M. Strnadel - J. Horák, J. Matýsek, P. Sláma, J. Tobola J. Hes, J. Hanzelka, D. Polášek, P. Plešek J. Zubek, R. Klos. Náhradníci, kteří zasáhli do zápasu: A. Brtníček, L. Polonyi. Trenér: Janis Papadopulos.

Hodnocení trenéra Nového Jičína B Janise Papadopulose: Celkově lze duel považovat za velmi dramatické utkání, ve kterém bylo mnoho šancí, a diváci mohli vidět pět hezkých branek. Nelze skrývat zklamání, že jsme obdrželi rozhodující branku v 91. minutě utkání, a tím jsme odjížděli bez bodového zisku. Přesto můžu náš tým pochválit za předvedenou hru a nasazení.

TJ SOKOL BORDOVICE - FC KOPŘIVNICE 0:2 (0:0)

Branky: 58. a 79. Štěpán, rozhodčí: Bartek Chýlek, Tomeček.

Bordovice: Horák Farkavec (46. Hajník), Kovařík, Raška, Vaněk Geryk, Melčák, Špaček, Zátopek Maruchnič, Vávra (46. Vašenda). Trenér: Radúz Rek.

Kopřivnice: Beňo Pokluda, Buček, Kühnert, Ferst Pala (28. Okřesík), Březina, Mička, Kapsa Štěpán, Špaček. Trenér: Milan Svoboda.

JAKUBČOVICE - SUCHDOL n. O. 1:1 (1:1)

Branky: Šťastný Petr, rozhodčí: Tabášek Mikeska, Bartoš.

Jakubčovice: Richter M. Zagol, Dvořák, Klevar, Sommer Pavelka, Jahoda, Šťastný (78. Šíma), K. Molnár Schreier, Pavelka. Trenér: Kamil Vrba

Suchdol n. O. : Dubec - Rychtárik, Zuzaňák, Nerad, Tvarůžek Gerhart, Petr, Masnica, Strnad - J. Rek, T. Rek. Trenér: Bronislav Blinka.

SLAVOJ JESENÍK n. O. - AFC VEŘOVICE 2:0 (1:0)

Branky: 20. Jakub Krpec, 80. Lukáš Burget, rozhodčí: Hrubý Ondračka st., Seidler.

Jeseník: Libor Macháč Miroslav Kretík (77. Petr Goláň), Václav Cverna, Jan Goláň, Jan Kupčák Jakub Krpec, Lukáš Burget, Lukáš Bartoň, Aleš Víznar (81. Daniel Kučák) Michal David (88. Pavel David), Jan Slováček. Trenér: Jan Koval.

Veřovice: Jan Sypták - Jan Valošek, Martin Satek, Martin Adamec, Marek Matúš (72. Jiří Tobiáš) Ondřej Matúš, Martin Černoch, Radim Košelík, Jakub Kunc Vojtěch Matúš (65. Jan Bartoň), Michal Hanko (85. Lukáš Pítr). Trenér: Ladislav Štěpán.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ - FC LIBHOŠŤ 0:7 (0:4)

Branky: 1. a 4. T. Blažek, 9. a 53. J. Jachník, 42. Z. Čapka, 82. Z. Palička, 87. M. Blažek, ŽK: Jachník, diváci: 130, rozhodčí: Dytková Dytko, Kyselý.

Vlčovice-Mniší: C. Jalůvka - A. Černošek (46. M. Chamrád), D. Švrček, L. Velička, V. Rek L. Názalaník, R. Jalůvka, D. Hanzelka, R. Klos (66. K. Myšák) J. Jalůvka, M. Světlík (39. M. Kahánek). Trenér: Miroslav Krajčí.

Hodnocení trenéra Vlčovic Miroslava Krajčího: Libhošť nás přehrál po všech stránkách. Byl kombinačně lepší, rychlostně bylo vidět, že chtěli hrát a chtěli balón. Bohužel máme hodně zraněných, dva hráče v trestu, a to se pak těžko hraje, zvlášť proti takovým soupeřům, jako byl Libhošť.

Libhošť: P. Martinovský Z. Palička, T. Brož (60. D. Velart), P. Eckelsberger, D. Symerský (65. M. Šíma) T. Blažek, J. Jachník, M. Blažek, J. Čapka - L. Dědík (58. R. Hanzelka), Z. Čapka. Trenér: Miroslav Karas.

Hodnocení trenéra Libhoště Miroslava Karase: Naše vítězství bylo samozřejmě jednoznačné, ale před zápasem jsem měl trošičku větší obavy ze soupeře, protože loni se nám tady ten zápas moc nepovedl a prohráli jsme. Ale jak říkám, každý zápas začíná od nuly a může se vyvíjet úplně jinak. Naštěstí jsme dobře začali, měli jsme spoustu šancí a pak už jsme si výsledek pohlídali.

SOKOL KATEŘINICE - TJ ODRY 3:6 (3:1)

Neuvěřitelný obrat z 0:3 na 6:3 se povedl mužstvu Oder, které bylo po celý zápas lepším týmem. V prvním poločase byly Kateřinice maximálně produktivní a získali tříbrankový náskok, který ale během druhé půle prohospodařily. Domácí odešly fyzicky, a s přibývajícími brankami také psychicky. Závěr utkání byl jednoznačně v režii hostujících fotbalistů, kteří v posledních patnácti minutách dokázali vstřelit čtyři góly.

Branky: 16. Jiří Kuchař, 37. D. Lys, 41. Tyleček 45., 76. a 86. Maléř, 46. Velík, 80. Z. Hrabovský, 90. Pjatkan z pen, rozhodčí: Selník Karas, Papuga.

Kateřinice: Pospíšil Obsadný, Janeček (69. Polášek), Jan Kuchař, Lukáš Richter Tyleček (80. Kocourek), Jakub Richter, Bajer (46. Nagy), M. Hýl Jiří Kuchař st., Daniel Lys. Trenér: Tomáš Malý.

Odry: Cibulec - Paszko, Sucháček, Pjatkan, Murín - Vidlák, Rybařík, Konrád, Repta (70. Z. Hrabovský) Velík (89. Freis), Maléř. Trenér: Karel Páleník.

NFC LICHNOV - FC KOZLOVICE 2:4 (2:2)

První okénko v domácí obraně potrestali hosté již na konci úvodní čtvrthodiny. Lichnovu se pak podařilo skóre otočit, když se po přihrávkách Šimka trefili Kahánek s Klimešem. O vyrovnání se pak postaral bývalý hráč Lichnova Marek Zeman a poločas tak skončil smírně 2:2. Ve druhé půli se hosté prosadili i potřetí, když domácí obrana nedokázala pokrýt hlavičkujícího hráče Kozlovic. Čtvrtým gólem pak hosté dovršili obrat v utkání a zaslouženě si odvezli všechny tři body.

Branky: 31. Mojmír Kahánek, 34. Ondřej Klimeš 14. Vyvial, 36. Marek Zeman, 59. Žáček, 64. Ermis, rozhodčí: Třuslo Křenek, Kubáček.

Lichnov: J. Klimeš - M. Růžička, Babinec, Neckář, Lipový - Harabiš, M. Kahánek, Šimek, O. Klimeš - Pustějovský (82. Kučera), Beneš. Trenér: Svatopluk Chrobák.

Hodnocení trenéra Lichnova Svatopluka Chrobáka: Ve druhém poločase jsme přestali plnit základní obranné činnosti, hosté si dali pozor na ofsajdovou past a vyráželi z vlastní poloviny do rychlých brejků, kdy mohli minimálně čtyřikrát zvýšit skóre zápasu. V útoku jsme byli zcela bezradní a jediná šance Jirky Beneše skončila v náš neprospěch. Myslím si, že i na dobré postavení v tabulce to byl hratelný soupeř, ale schází mi ve výběru mužstva větší bojovnost a nasazení. Nasazení, patřičná agresivita a bojovnost by měla přece patřit do arzenálu každého fotbalisty.

Kozlovice: Holub Žáček, P. Krpec, Zeman, Prudký Ermis, Bednář (Vašenda), Vyvial, Vaverka M. Krpec (Jakub Harabiš), Jan Harabiš (Slanina). Trenér: Petr Tichavský. (dtb)

Autor: Redakce

26.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.