Krize lichnovského fotbalu v čase:

Červenec 2007: Odchází trenér Svatopluk Chrobák: „Kvalita a výkon současného hráčského kádru, tréninková morálka a herní projev neskýtá záruku bojovat o udržení v soutěži.“ Je nastartována řetězová reakce, znamenající odchod hlavních opor týmu.

Srpen 2007: Mužstva se ujímá Petr Tichavský, hráč týmu, který tak ukončuje svou soutěžní kariéru: „Po zemětřesení, které zde nastalo, nás většina odepisuje. Chceme se vyhnout starostem o záchranu.“

Listopad 2007: „Všichni víme, že situace začíná být kritická. Samozřejmě zbraně neskládáme a budeme se prát na jaře dále o záchranu,“ prozradil kouč Tichavský.

Únor 2008: „Nastoupíme do jarní části sezony a až pak se bude řešit, co a jak,“ přiznal Tichavský.

Duben 2008: „Výsledky nepřicházejí. Nyní je asi každému jasné, že naše kroky směřují k I.A třídě, kde chceme hrát důstojnější roli,“ prozradil kouč.

Srpen 2008: Zahájení I.A třídy skupiny B není ideální. Tým stále čeká na vítězství. „Uvidíme, jak se nám bude dařit. Určitě bychom rádi soutěž udrželi,“ řekl Tichavský.

Prosinec 2008: „Ztráta na předposlední celek je devět bodů. Vypadá to, že ani letos se nám soutěž nepodaří udržet,“ řekl trenér.