Lubina - Český Těšín 3:0 (1:0)

Domácí tým trenéra Jaroslava Korfoně měl většinu utkání převahu. Skóre otevřela, střelou z nulového úhlu, Veronika Küttnerová. I přes řadu šancí to byla jediná branka první půle. Druhý poločas měl podobný průběh. Zajímavější byly až poslední minuty utkání, kdy už domácí vedli 2:0. Lubina však stihla přidat ještě třetí branku, když se v závěru prosadila Pavlína Küttnerová.

Štramberk - Brušperk 1:6 (1:3)

Štramberská děvčata si v úvodu zápasu připravila řadu šancí, ale ujala se pouze jediná, a to když se v 5. minutě prosadila Cibulková. Brušperk stihl ještě do poločasu otočit skóre zápasu a po změně stran pak přidal další tři zásahy. Jak přiznal trenér hostů, konečně měl poprvé k dispozici celý tým. Štramberku, momentálně pátému celku tabulky, citelně chyběla stoperka Tereza Davidová. Tentokráte domácí tým nestačil na lepšího soupeře a hlavně nepokryl nebezpečnou Tesařovou, která dala pět branek. V příštím kole cestují fotbalistky Štramberka na horkou půdu vedoucího celku tabulky z Bruntálu.

Veřovice - Bruntál 2:4 (2:3)

Už po pěti minutách bylo skóre zápasu 1:1. Veřovice pak poslala do vedení, svou druhou brankou v zápase, Tereza Bražinová, ale lídr tabulky stihl ještě do poločasu výsledek otočit. „O síle soupeře jsme moc dobře věděly. Vyrovnávací gól nás ale nakopl a uvědomily jsme si, že je soupeř hratelný," poznamenala domácí hráčka Gabriela Lošáková. Šanci na vyrovnání pak měla Fojtíková, ale na poločasovém výsledku 2:3 už se nic nezměnilo. V brance domácích musela zaskočit mladá Šuláková, jež po změně stran inkasovala ještě jedenkrát.

„Chytávala už od žáků, ale je to i velmi dobrá hráčka. Beáta Najvarová měla po zápase proti Slavii Praha a trápil ji kotník, takže bohužel nenastoupila," dodala fotbalistka AFC Veřovice. Veřovicím patří průběžné 10. místo. „Do druhého poločasu jsme nastoupily s tím, že víme, že hrajeme pěkný fotbal. Šla vidět snaha, takže jsme bojovaly do poslední minuty. Měly jsme pár náznaků rychlých útoků, ale ty jsme nedotáhly do konce. Bohužel, štěstí nám opět nepřálo a vše pak rozhodla čtvrtá branka Bruntálu z přímého kopu," smutnila Gabriela Lošáková. Veřovice se ještě před čtvrtým gólem dožadovaly, po faulu na Bražinovou, penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Veřovice: Šuláková Pustějovská, Lošáková, Saganová, Dvořáková, Rašková, Černochová, V. Najvarová, Fojtíková, Surovcová, T. Bražinová. Na střídačce: K. Najvarová, Jančálková, Tománková, Pitelová.

Stachovice - Trojanovice 9:0 (3:0)

Stachovice neměly s Trojanovicemi, které přijely jen s devíti hráčkami, těžkou práci. Hosté odolávali jen v první pětačtyřicetiminutovce. Domácí útočnice Petra Pospíšilová si spravila chuť po výprasku Baníku od Slavie 0:9, kde byla v brance ostravského celku. V dresu šestého celku tabulky přispěla k výhře hattrickem. Zbylé branky obstaraly: Fabiánová 2, Halaštová 2, Vašutová, Blažková. (dtb)