Přece jen to byl pro ně malý svátek, neboť I. A třída se hrála v Ludgeřovicích naposledy před šestatřiceti lety. Symbolický výkop do nové soutěže provedli pánové Helmut Šafarčík – předseda TJ Ludgeřovice a Alfréd Bindač, bývalý hráč klubu. Fulnek přijel ve středu na hřiště nováčka v řádně silné sestavě, v hledišti nechyběl ani kouč druholigového áčka Václav Daněk.

„Nastoupili snad s pěti hráči širšího kádru A týmu,“ všiml si domácí kouč Roman Divina. Ten věděl, že na jeho ovečky nečeká lehký zápas, a to se nakonec potvrdilo. Hosté šli do vedení po třech minutách, do poločasu si pak vypracovali třígólový náskok. „Byli lepším týmem, pokud tak budou hrát ve všech zápasech, neměl by je postup minout,“ míní Divina. K zakončení se dostali několikrát i domácí. Tutovku zazdil Matýsek, v zakončení se objevil i Robin Kotlář, ani jeden z nich ale neuspěl. Ve druhé půli Fulnek nadále kontroloval hru a nakonec zvítězil 0:5. „Z této porážky se musíme rychle otřepat. V sobotu nás čeká zápas s Kobeřicemi, a to pro nás teprve začíná liga,“ uzavřel Divina.

Ludgeřrobvice – Fulnek B 0:5 (0:3)

Branky: Huvar 3, Rozsypal, Malohlava.
Ludgeřovice: Žlab – Reiský, Frič, Liška (70. Vycudílek) – Gelnar, Matušík (20. R. Kotlář) – Fejerčák, Beránek (46. Znamenáček) – Matýsek, Nagel – Bajgar. (rob)