Útočník, který v jarní části loňské sezony kvůli zranění moc nehrál, tak naplnil očekávaní Frenštátu, a to, že bude pro kádr přínosem. „Za branku jsem rád, ale důležitější je, že jsme vyhráli,“ prozradil útočník Lukáš Dědík, jehož jsme požádali o krátký rozhovor.

Jak došlo k vašemu angažmá ve Frenštátě?

Dostal jsem od frenštátského klubu nabídku, a protože Nový Jičín o mě nějak moc zájem nejevil, tak jsem odešel na půl roku sem a uvidím, jak to půjde.

Napomohlo k tomu i to, že jste na jaře moc nehrál?

By jsem zraněný, nyní se rozehrávám, takže je to možné, že to k tomu napomohlo.

Už jste tréninkové manko po zranění dohnal?

Přes letní přípravu jsem něco dohnal určitě, něco málo mi ještě chybí, ale když zapracuji, tak to nebude žádný problém.

Poslední rok jste byl zvyklý na divizi, nyní hrajete krajský přebor. Je tam velký rozdíl?

Já bych ani netvrdil, že je tam zas tak výrazný rozdíl, zvlášť, když se hraje dobrý fotbal. Něco jiného je hrát o záchranu, ale jinak je to podobné. Navíc momentální pojetí Frenštátu se mi zamlouvá, protože je to celkově fotbalovější.

Neměl jste z tohoto angažmá trochu obavy? Přeci jenom Frenštát v loňské sezoně skončil na první nesestupové pozici.

To bylo loni. Myslím, že až čas ukáže, co bude následovat, ale tým trénuje kouč Jurčík, takže se to dává postupně dohromady a máme tam i dobrou partu. Tým je poskládán z mladých a doplněn námi, zkušenějšími hráči.

Hned na úvod jste vyhráli…

Utkání se nám celkem vyvedlo, přestože je vždy co zlepšovat. Ale jak už jsem říkal, je to i tím, že je v kádru spousta mladých a musí se teprve vyhrát. V každém případě se nám v zápase povedl začátek, hosté měli snad jen jednu vážnější šanci. Jsme rádi, protože první zápasy bývají vždy důležité.

Mezi střelce jste se zapsal i vy…

Určitě jsem rád, ale důležitější je, že jsme vyhráli.