Po změně stran přidali Pumprlovi svěřenci další tři branky. Nejprve dokonal hattrick Polonyi a končené skóre upravil dvěma góly záložník Kiša. „V naší situaci nám nic jiného než vyhrát nezbývalo. Jedeme totiž do Petrovic, kde nesmíme prohrát, a máme doma druhou Opavu, tak jsme prostě museli naplno bodovat. Po inkasované brance jsme byli trošku nervózní, ale naštěstí jsme to zvládli," líčil po utkání novojičínský střelec Lukáš Polonyi.

Hosté za nerozhodného stavu zahrozili břevnem a několika závary po dlouhých autech. „Kdybychom inkasovali, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Ale naštěstí jsme to pak byli my, kdo dal do poločasu dva góly," vracel se k první půli domácí útočník. Hosté nakonec dohrávali v devíti lidech, když byli dva brumovští hráči posláni předčasně do sprch. „Určitě nám to pak pomohlo. Bavili jsme se i během hry s hostujícími obránci, že jsou dvě kola před koncem, a oni se nechávají zbytečně vylučovat, ale to je jejich věc," dodal Polonyi, který má, jakožto pokladník týmu, jasno. „Budu muset něco přihodit, ale pro nás jsou to důležité body a jsme rádi, že jsme vyhráli," těšilo domácího forwarda, jinak vítěze uplynulého kola tipovací soutěže Tipliga. „Prostě se zadařilo. Ale zatím je výhra doma, takže uvidíme, třeba ji vytáhnu na závěrečné. Snad bude důvod," řekl závěrem Lukáš Polonyi.

Více se o utkání dočtete v úterním vydání Novojičínského deníku.

FK NOVÝ JIČÍN - FC ELSEREMO BRUMOV 6:1 (3:1)

Branky: 7., 45. a 57. z pen. Polonyi, 75. a 86. Kiša, 35. Nippert 19. Smolka. ŽK: Školník, Dekleva, Macků. ČK: 68. Ritter, 82. Školník (oba Brumov). Diváci: 147.

Nový Jičín: Šrom - Ollender, Hejdůšek, Nippert, Kiss - Farkas - Kiša, Kalich (28. Novotný), Bajer, Moravčík (83. Fertál) - Hanzelka (76. P. Plešek), Polonyi. Trenér: Pavel Pumprla.