„Závěr druhé ligy byl pro nás hodně těžký a hektický. Vše jsme podřídili tomu, aby se Baník vrátil mezi prvoligovou elitu, což se nám taky podařilo. Valné hromadě FAČR jsme se v klubu doopravdy začali věnovat až v polovině tohoto týdne," uvedl v rozhovoru pro Deník Václav Brabec.

Co jako majitel tradičního českého klubu říkáte současné situaci v českém fotbale?

Když čelního představitele asociace zatkne policie, dobrá reklama to samozřejmě nikdy není. A z postoje některých marketingových partnerů asociace či nejvyšší soutěže, jak v poslední době prosakují na veřejnost, je patrná jakási nervozita a napětí i na této frontě. Čím dříve tedy současné bezvládí skončí, tím lépe pro celý český fotbal. V tomto ohledu doufáme, že valná hromada napomůže k urychlenému vyřešení aktuální nepříjemné situace.

Zaskočilo vás zatčení předsedy Miroslava Pelty?

V první fázi to byl pochopitelně šok, ale spíše ten emoční. Já totiž tak důvěrně pana Peltu neznám, nepohybuji se ve fotbale dlouho. Za tu dobu jsme se setkali a viděli skutečně jen párkrát, žádná hlubší jednání jsme neabsolvovali a moje osobní zkušenosti jsou jen velice povrchní. To je asi tak vše, co k tomu mohu říci.

Co tato věc vypovídá o stavu českého fotbalu?

V žádném případě bych to nechtěl paušalizovat. Podezření u jedné konkrétní osoby sice vrhá stín na fotbal jako takový, ale pořád se pohybujeme na bázi domněnek a podezření. Já nemám informace z policejních spisů a navykládá se toho hodně. Do důkladného prošetření kauzy určitě nechceme vynášet nějaké kategorické soudy.

Dnes se v Praze konají volby, už víte, koho budete podporovat na post předsedy FAČR?

Zatím to pořád zvažujeme, definitivně rozhodnuti nejsme. Máme variantu, ke které inklinujeme více než k dalším dvěma, ale ještě zvažujeme jistá pro a proti. Je pravděpodobné, že poslední slovo padne až těsně před samotnou volbou.

Co říkáte na výzvu šéfa Slavie Tvrdíka, který se vyhranil vůči místopředsedovi Berbrovi?

Je to čistě věc Slavie. Na důvody by jste se tedy měli zeptat spíše v Edenu. Přiznám se, že v poslední době jsme byli natolik zahlceni řešením vlastních problémů, že na valnou hromadu jsme přepnuli až tento týden.