Na první jarní vítězství nadále čeká Tichá, kterou vyloupil Starý Jičín. Střelnici si v domácím prostředí otevřeli Jeseník nad Odrou, který deklasoval Kozlovice 6:0 a také vedoucí Jistebník, který nastřílel Kateřinicím jen o jednu branku méně.

Těžký debakl pak museli na vlastním hřišti skousnout Bordovice, které podlehly Hukvaldům vysoko 1:7.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – TJ SPÁLOV 1:1 (1:0)

Deváté Vlčovice přivítaly na svém hřišti celek z popředí tabulky ze Spálova, kterému se v týdnu rozrostla marodka, když k dlouhodobým marodům Kišovi a Klevarovi přibyli navíc Král s Marszalkem.

Kateřinice - Bordovice

Důležitý okamžik přišel v závěru první části, kdy musel nuceně odkráčet směr šatny spálovský Zálešák, který za oplácení obdržel druhou žlutou kartu a poté si mohl zblízka prohlédnout také červený karton.

Na začátku druhé půle měl velice dobrou příležitost Polášek, ale mířil jen do náruče brankáře Ambrože.
Vlčovický soubor trenéra Svobody vstoupil do utkání aktivněji a po dvaceti minutách se dožadoval pokutového kopu, ale místo toho se dále pokračovalo ve hře.

Po půl hodině už se domácí příznivci mohli radovat, když se po nařízeném přímém kopu asi z dvaceti metrů, kdy se pro změnu hodně zlobili zase hosté, trefil i s přispěním Maršálkovy teče Polášek.

V 54. minutě se pak radovala hostující lavička, když se po rohu prosadil přesnou ranou z voleje zadák Kostka. Domácí pak v početní převaze jednoho muže marně dobývali defenzivu Spálova, ale postupně neuspěli Polášek, Světlík ani Názalaník a vrcholem všeho pak bylo břevno po hlavičce Jiřího Jalůvky.

„Před zápasem bych bod bral, ale po tom, kolik šancí jsme měli a soupeř nevymyslel téměř nic, jsem z výsledku, nikoli z naší hry, zklamaný. První poločas byl v naší režii, ale v tom druhém soupeř zrychlil pohyb a dokázal plně potrestat naši snad jedinou chybu. Ve zbytku zápasu jsme byli opět lepší, ale ani jednu šanci jsme neproměnili,“ hodnotil už šestou dělbu v sezoně trenér Vlčovic Milan Svoboda.

Hosty ještě pořádně rozlítila situace deset minut před koncem, kdy podle nich šlápnul úmyslně domácí brankář na hlavu Sucháčka, po čemž měla následovat červená karta.

B: 30. Polášek – 54. Kostka. ČK: 43. Zálešák (S). Rozhodčí: Machala – Vojkovský, Podracký.

Vlčovice: Gajdušek – Hrnčárek (62. Rek), Lichnovský, Velička, Drozd, Slezák (57. Černošek), J. Jalůvka, Polášek, Názalaník, R. Jalůvka (85. Hanzelka), Světlík (88. Beseda). Trenér: Svoboda.
Spálov: T. Ambrož – Maršálek, Anděl (73. Ondřej), Sucháček, Kostka – K. Pop (87. Boudný), T. Chuděj, P. Pop, Zálešák, Šíma – R. Ambrož. Trenér: Bušina.

TJ JISTEBNÍK – TJ SOKOL KATEŘINICE 5:0 (3:0)

Lídr z Jistebníku předvedl proti posledním Kateřinicím drtivý nástup, když už ve 2. minutě skóroval Pasker a za další čtyři minuty pak stejný hráč sklepl míč na Davida Štverku, jenž pohotově zvýšil na 2:0.

V poslední minutě prvního dějství pak Besta připravil branku pro Paskera, jenž svým druhým zásahem potřetí překonal Rubinu.

Domácí favorit pak nedopustil žádnou výraznější komplikaci v cestě za třináctým vítězstvím v sezoně. Důkazem byla 52. minuta, kdy hosté inkasovali zásluhou Besty počtvrté. Stejný hráč pak ještě nacentroval míč na Davida Štverku, jehož hlavička znamenala gól s pořadovým číslem pět.

„Chtěli jsme utkání rozhodnout hned ze startu, což se nám povedlo. Brzké vedení nám paradoxně možná moc nepomohlo, protože jsme pak dalších dvacet minut přestali hrát a byli jsme všude pozdě. Ve druhém poločase už jsme hru kontrolovali. Podali jsme znovu výborný kolektivní výkon," těšilo šéfa jistebnické lavičky Martina Štverku, jenž dal příležitost také třem střídajícím dorostencům.

„Bohužel jsme dostali dva rychlé góly. Bylo vidět, že hodně kvalitní soupeř je na daleko vyšší úrovni. Byl neustále v náběhu a velmi dobře kombinoval. My se musíme hlavně soustředit na domácí zápasy proti Bordovicím, Hukvaldům a Kozlovicím," sdělil trenér Kateřinic Roman Nagy, jemuž momentálně scházejí hned čtyři záložníci, včetně dlouhodobě zraněného Lukáše Richtera.

B: 2. a 45. Pasker, 6. a 53. D. Štverka, 52. Besta. Rozhodčí: Potiorek – Tvardek, Pobořil.
Jistebník: Krayzel – J. Štandl, Pietras, O. Veselý, J. Veselý (78. Vavroš) – Besta (54. Rašek), F. Kadlčák (76. P. Štandl), D. Štverka, Mohyla – Pasker (80. Andrys), Lebica. Trenér: M. Štverka.

Kateřinice: Rubina – T. Bittala, Janeček, Makúch, Brus – Weiss, Marsina, Jos. Tyleček, Kocourek (46. Lihocký) – Polášek (60. D. Richter), Kobližka (79. Kutáč). Trenéři: Nagy a Jar. Tyleček.

TJ ODRY – TJ MOŘKOV 1:2 (0:1)

B: 48. Maléř – 10. Erle, 64. vlastní. Rozhodčí: Zelník – Šimeček, Višňovský.
Odry: Mališ – Repta, Veselý, E. Chuděj, Hurta – Žídek (46. Rybařík), Bílý, Vidlák, Frais – Murín (71. Strempek), Maléř. Trenér: Stibůrek.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, J. Mička, Erle (79. Feyrer), Kunc – Galia (89. P. Kučera ml.), Strnadel, T. Kučera, Machač (88. Horák) – Kudělka, Gold. Trenér: P. Kučera st.

TJ SOKOL TICHÁ – TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 1:3 (0:2)

Rozhodčí: Krokosz – Klimek, Dytko.
Tichá: Pikulík – Lacko, Sládeček, T. Tománek – F. Bartoň I. (46. M. Vaněk), Petřík, Fajčák (61. Houšťava), Suchomel (46. Humpolec) – Fojtík – O. Švrček, M. Tománek (80. R. Hoffmann). Trenér: Bača.

Starý Jičín: Strnadel – D. Janovský (68. Matoušek), Šrom, Kreml, Jurajda – Hanzelka (24. P. Čapka), Bajer, Petr, Podešva (62. P. Janovský) – F. Bartoň II, Škrla. Trenér: Vyhlídal.

FC LIBHOŠŤ – FC KOPŘIVNICE 0:1 (0:1)

B: 20. Košárek. Rozhodčí: Moravec – Krzisch, Kontoršikov.
Libhošť: Martinovský – Eckelsberger, Velart, Palička, Juřena – Lacina, Jachník, Symerský, J. Čapka– Pojezdala, Beránek (46. Chromečka). Trenér: Salač.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Kramoliš (89. Mocek), Petráš, Hruška – Pala, Březina, Mička, Hradečný (77. Hanus) – Fendrich, Košárek. Trenér: Káňa.

TJ SOKOL BORDOVICE – TJ SOKOL HUKVALDY 1:7 (0:4)

B: 49. Kaša – 14., 29., 45. + 1. a 87. Košica, 25. Ollender, 73. A. Šimíček, 69. M. Velart. Rozhodčí: Tvardek – Závodný, Kolarský.

Bordovice: Turoň – Klos, Geryk, Vaněk, Sosenka – Melčák, Raška, Kovařík, Peťko – Zúbek (46. Najvar), Kaša (61. Fusek). Trenér: Pítr.

Hukvaldy: Sasín – J. Ermis, Vicher, Hubeňák, L. Tobiáš – Gold, D. Šimíček, Ollender, Olbert (41. Z. Velart) – A. Šimíček (77. M. Velart), Košica. Trenér: Kalich.

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – FC KOZLOVICE 6:0 (1:0)

B: 61., 69. a 79. Polónyi, 25. Černoch, 67. Vavřík, 83. P. David. Rozhodčí: Beran – Levinger, Krištof.
Jeseník: Macháč – Štěpják, J. Goláň, Polónyi, P. David – M. Goláň (87. Meihack), Černoch, Burget, Shaparenko (75. Rovenský) – Vavřík, Dědík (82. Víznar). Mužstvo vedli: L. Macháč st. a P. Bartoň.

Kozlovice: Chlebek – Eliáš, Prudký, Hruška – Piskoř, Čuport, Bednář, J. Fojtík, Najdek – M. Krpec (70. Hrnčárek), Holub. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

K TÉMATU

HVĚZDY KOLA***MAREK KOŠICA (Hukvaldy)
Kapitán nováčka soutěže řídil palebný uragán, který jeho tým spustil na hřišti Bordovic, kde Kalichova družina zvítězila po nebývalém výsledku 7:1. Čtyři zásahy nejlepšího střelce mužstva, který tak v jednom zápase vyrovnal svou předchozí střeleckou bilanci v celé sezoně, pomohly Hukvaldům k cenným třem bodům.

**LUKÁŠ POLÓNYI (Jeseník) Výborné jaro zažívá v Jeseníku někdejší kanonýr divizního Nového Jičína a hráč Jihlavy, kde si tehdy vyzkoušel druhou ligu. Z pozice stopera totiž hattrickem ztrestal Kozlovice, kterým navíc, spolu s kolegy v defenzivě, nedovolil ani jednou skórovat. Sedmatřicetiletý kapitán Slavoje, který se na jaře trefil už šestkrát, navíc ještě neproměnil dvě další dobré příležitosti.

*MARTIN PASKER (Jistebník) Jistebník doma předvedl další z parádních týmových výkonů a jednoznačné vítězství načal už ve 2. minutě právě zkušený forvard s desítkou na dresu, který v dalším průběhu zápasu přidal ještě druhou branku a také asistenci. Štverkův celek vede soutěž o tři body před Starým Jičínem.

ČÍSLO TÝDNE: 29Gólově plodné kolo nabídla poslední dubnová sobota a prvomájová neděle, když v sedmi utkáních padlo průměrně něco málo přes čtyři branky na zápas. O gólové hody se zasloužily především vysoké výhry Jeseníku, Jistebníku a Hukvald.

Více na téma fotbalových zápasů novojičínských týmů se dočtete pravidelně každou středu v tištěném vydání Novojičínského deníku a v úterní příloze Region.