Ani jeho výkon však na body nestačil a Nový Jičín po dvou vítězstvích podlehl Přerovu 0:1 brankou Kazára z 87. minuty. Byla to už třetí novojičínská porážka v sezoně na vlastním trávníku. „Možná si někteří mysleli, že to bude po dvou výhrách jednoduché, ale nebylo tomu tak. Byl to remízový zápas a čekalo se na jedinou chybu, kterou jsme bohužel udělali my," řekl Deníku třicetiletý fotbalista přezdívaný Švícko, jenž dojíždí do Nového Jičína, spolu se spoluhráčem Petrem Cigánkem, z Brušperku.

Utkání s Přerovem jste ztratili po vlastní chybě v samotném závěru. Čím si to vysvětlujete?

Celkově to byl vyrovnaný zápas, kdy se čekalo na jedinou chybu. A bohužel jsme ji udělali my. Byla to úplně nesmyslná chyba, ale bohužel takových chyb jsme udělali v prvních třech kolech hned několik.

Po dvou vítězstvích jste znovu vyšli bodově naprázdno. Jak zatím nepovedený vstup do sezony hodnotíte?

Dvakrát jsme vyhráli a myslel jsem si, že už jsme se z toho poučili. Ale jak je vidět, tak ne. Možná stouplo některým po těch vítězstvích sebevědomí a je zase třeba spadnout na zem. Máme jenom šest bodů, a to je bohužel málo.

Na vlastním hřišti jste prohráli už třetí ze čtyř utkání v sezoně. Čím to?

Celkově to ještě není dobré. Tým si sedá. Později to bude určitě lepší, ale momentálně je to jenom o těch individuálních chybách. Takticky tam není nic špatně, je to pouze o individuálních chybách, kdy někdo udělá fatální chybu a soupeř to bohužel potrestá. Nyní to přišlo v tu nejnevhodnější dobu, protože už nebyl pořádně čas na vyrovnání.

Další domácí ztrátu můžete odčinit už v neděli dopoledne, kdy jedete na půdu Havířova. Jaký čekáte duel?

Pro nás je těžký každý soupeř, protože my nevíme, kdo z nás tu chybu udělá. Bohužel. Musíme se s tím sami srovnat, ale já si myslím, že to půjde. Tým je čerstvě poskládaný a bude to chvíli trvat. Bohužel na to nyní dojíždíme.

Co v létě rozhodlo o tom, že jste opustil Opavu, potažmo Třinec, a kývl jste na nabídku divizního Nového Jičína?

Už jsem chtěl skončit s vrcholovou kariérou, protože jsem si našel práci. Takže jsem se rozhodl jít níže. Jsem policajt. V létě jsem se tedy nakonec rozhodl takhle.

V Novém Jičíně už jste ale kdysi působil. Je to tak?

Když došlo ke sloučení s Vítkovicemi, tak jsem tady působil, když tady hrály Vítkovice B. Mám tady na to velmi dobré vzpomínky a velmi dobré vztahy s panem trenérem. Jsou tady okolo dobří lidi, takže pro mě to byla jediná a jasná volba, jít do Nového Jičína.

Pamatujete ještě někoho z tehdejšího kádru?

Určitě je to brankář Rosťa Šrom, Lukáš Bajer a ještě Lukáš Polonyi, který tady ale momentálně nehraje. A když tak pátrám v paměti, tak už asi nikdo další. Takže už jenom tito dva matadoři (usměje se).

Oblékal jste rovněž dres Fulneku v jeho největší slávě. Jak na tamní angažmá vzpomínáte?

Přišel jsem, když už šel Fulnek v podstatě dolů, když už nebyly peníze. Byla to ještě druhá liga, ale byl jsem tam jenom půl roku. Bez peněz jsem musel odejít. Byli tam ale zkušení a výborní hráči jako Radek Slončík, Míša Kovář nebo Tomáš Vajda.