Přehráli jste Jihlavu a doma stále držíte neporazitelnost.
Jsme moc spokojení. Dnes to byl hodně důležitý zápas a myslím, že jsme odvedli dobrý výkon. Navíc jsme hráli doma, takže jsme brali pouze vítězství. A jsem rád, že se to podařilo.

Vaše branka způsobila, že se hra z obou stran více otevřela a fotbalu to jen prospělo.
Určitě. Vždycky, když dáme první branku, tak se hraje lépe. Po ní nás soupeř trochu přitlačil, ale ve druhém poločase jsme dali druhou a bylo to lepší. Škoda jen, že jsme dostali gól, protože pak jsme zbytečně znervózněli.

Ale vraťme se k vašemu gólu. Vypadalo to, že míč nezpracujete…
Dostal jsem krásnou přihrávku od Marcela Pavlíka. Čekal jsem do poslední chvíle, ten míč tam někdo trochu přibrzdil. Pak jsem se ale ocitl za obranou, tak jsem to zkusil k tyči. Brankář si na míč sáhl, ale gólu už nezabránil. Takže mi pomohlo i trochu štěstí.

Na podzim jste nastupoval na kraji obrany, od jara v záloze a vypadá to, že vám tato změna svědčí…
Každému hráči se hraje lépe dopředu, víc ho to tam tlačí a chce dávat branky. Mně to tak vyhovuje taky, protože jsem spíš dopředu než dozadu, ale kam mě trenér postaví, tam budu hrát.

V sobotu jste opět výrazně promluvili do postupové tajenky.
Přesně tak. Podobnou šanci jsme měli už minulý týden v Opavě, ale bohužel jsme ji nedokázali proměnit. Dnes jsme potřebovali tři body, abychom zůstali v kontaktu se špicí a trochu to tam míchali. Uvidíme, co z toho bude na konci sezony.

Přesto se o postup poperete?
My to nemáme úplně ve svých rukou. Ale máme tým, který chce vyhrávat. Když se to tak bude dařit pořád, tak by to mohlo vyjít. Uvidíme na konci sezony, kolikátí budeme.

MICHAL VYSKOČIL

narozen: 15. září 1982
výška: 172 cm
váha: 69 kg
post: obránce/záložník
předcházející působiště: Sigma Olomouc, Uničov, HFK Olomouc, Třinec
příchod do Fulneku: léto 2006
záliby: hokej, tenis, auta, počítačové hry, internet
číslo dresu: 2