Mladší dorost doma udolal i Přerov

Nový Jičín /AKTUALIZOVÁNO/ – Mladší dorost FK Nový Jičín opět ukázal, že se mu doma daří. Bez bodové ztráty vyprovodil také 1. FC Přerov, který na novojičínskou umělku nepřijel s úmyslem bránit.

26.9.2011 1

Snímky z utkání FK Nový Jičín – 1. FC Viktoria Přerov 2:0.Foto: Deník/Jan Kešelák

FK NOVÝ JIČÍN – 1. FC VIKTORIA PŘEROV 2:0 (1:0)

Hosté, kteří se dosud pohybovali ve spodní části tabulky, předváděli propracovanou hru, která na domácího favorita platila. Přestože si vypracovali nějaké šance, branku ohrozit nedokázali. Domácí nedokázali kombinačně ohrozit bránu soupeře, a tak důmyslně plnili to, co umí. Spoléhali na nakopávané míče za soupeřovu obranu a standardní situace, které měl Nový Jičín dosud precizní. V 19. minutě se taky předvedli právě domácí, když se prosadil Pavel Zagol, který po akci Navrátila a Křížka vstřelil důležitou branku – 1:0. O deset minut později nastřelil břevno branky přerovského brankáře Filip Tomášek, a tím ukončil ofenzivu domácích.
Také po poločasové přestávce byl k vidění stejný obraz hry. Soupeř pokračoval v nátlakové hře se snahou vyrovnat, naopak Novojičínští se ještě chvíli hledali. V 54. minutě došlo v pokutovém území k závaru po nevynucené chybě a následnému faulu na hráče Přerova, z čehož sudí vyvodil pokutový kop. Téměř ideálně zahraná panelta k pravé tyči Tichánkovi brány ale vyrovnáním neskončila. Právě gólman Tichánek se stal hrdinou zápasu, když neskutečným skokem zabránil téměř jasné brance. Všichni hráči Přerova se v ten moment chytili za hlavu a pochopili, že bez kousku štěstí utkání nezvládnou. Poté na hřišti opět vzplály emoce, což přineslo dvě červené karty. A tak se hrálo deset na deset. Přerov vsadil vše na jednu kartu a všechny síly vrhl do útoku. To také rozhodlo. V 79. minutě se uvolnil Hrubý, naservíroval ideální přihrávku Pítrovi, který s přehledem pojistil vedení domácích a rozhodl – 2:0.

Ivan Akrman (Nový Jičín): „Dnes to byl zápas, ve kterém jsme od začátku tahali za kratší konec. Přerov byl určitě fotbalovější, předváděl od začátku rychlou kombinační hru a přehrával nás. My jsme přesto dotáhli zápas do vítězného konce. To ukázalo, že tento mančaft dokáže vyhrávat i zápasy, ve kterých není lepší, a to ukazuje na jeho sílu. Dnes nás opět podržel gólman, který chytil penaltu, a de facto rozhodl celý zápas. Závěrečná nervozita a jiskření přinesly po červené kartě na každé straně. Mám takový pocit, že z našeho postavení v tabulce plyne pro hráče i větší zodpovědnost, ti si to moc připouští k tělu, a pak dochází k takovým zkratům.“

Branky: 19. Zagol, 79. Pítr, ČK: 1:1, rozhodčí: Orálek – Adamec, Závodný
Nový Jičín: Tichánek –Chalupa, Táborský, Petřek, Matoušek – Skoupil (80. Figar), Tomášek, Tripský (61. Hrubý), Navrátil (41. Adamčík) – Křížek (41. Pítr), Zagol. Trenéři Akrman, Kovář, vedoucí mužstva Matoušek.