FK Nový Jičín - SK Hranice 0:2 (0:1)

„Hranice přijely velmi nabuzené skvělými výsledky a chtěly to ukázat hned od první minuty. My jsme hráli skoro v plné sestavě, s pěti talentovanými žáky, kteří tvoří veleúspěšnou kostru týmu starších žáků," prozradil trenér sedmnáctky Jaromír Kvita. Utkání začalo ve velmi svižném tempu, kdy obě mužstva napadaly rozehrávku a snažily se vstřelit úvodní branku. Hranice měly ale navrch. Jejich tým tvořili převážně hráči ročníku 95, a to bylo znát. Po deseti minutách se hosté po individuální akci poprvé prosadili.

Tato branka však na tempo hry neměla vliv. „Hra se přesouvala z jedné strany na druhou a všichni kluci hráli na maximum. Hosté měli pár slibných šancí, my jsme se k soupeřově brance dostávali o dost méně," popsal kouč a dodal: „Jelikož naši kluci nejsou ještě tolik zkušení, nebyly tyto šance, až na jednu, stoprocentní."

Podle vlastních slov nabádal trenér o poločasové přestávce své svěřence k tomu, aby nepolevovali v napadání, protože by to znamenalo sportovní „sebevraždu". „Kluci nepolevili a naháněli jasného favorita nadále. Je třeba ale dodat, že nebezpečné byly převážně Hranice," přiznal Kvita. Fyzická a technická zdatnost Hranic, která byla daná věkovým rozdílem, se začala pomalu projevovat. Hosté se nakonec dokázali prosadit i podruhé. Do konce zápasu sice měli Novojičínští ještě pár slibných šancí, ale soupeř jich měl víc. „Náš brankář Tichánek, s pomocí celé obrany, již ale neinkasoval, a tak zápas skončil „jen" dva nula ve prospěch hostů. Toto jejich vítězství bylo zcela zasloužené. Byl to opravdu nejlepší tým, se kterým jsme se doposud utkali," přiznal sportovně kouč a uzavřel: „Klukům ale patří všechna čest, protože v tomto zápase nechali všechno. Je také třeba říct, že všichni žáci v tomto zápase obstáli a nezklamali. Obrovskou pochvalu si obzvláště zaslouží Bouda a Zmatek, oba žáci, kteří nastoupili od začátku v obraně, stejně jako Marek Hrubý, jenž odehrál velký zápas."

Nový Jičín: Tichánek Navrátil, Svobodník, Bouda, Zmatek Chalupa, Petřek, Tripský, Swiač Hrubý Skoupil, náhradníci: Le, Taška, Pokorný, Stoklasa, Hatlapatka, Maňák, Kotešovec. Trenér Kvita Jaromír, vedoucí Kovář Libor