TJ Nový Jičín – FK Fotbal Třinec B 3:1 (2:1)

Zápas na 2 x 30 minut začali lépe domácí, kteří se neustále tlačili před branku Třince. O to větší překvapení přinesla 9. minuta zápasu, ve které třinecký Simon Petružálek překopl domácího gólmana Huba – 0:1. V 17. minutě vyzkoušel pozornost hostujícího Kubika z velké dálky David Horák, ale mířil nad. V 19. minutě se domácí konečně dočkali. Standardní situaci z hranice velkého vápna zahrál domácí David Horák a střelou pod břevno ke vzdálenější tyči srovnal stav utkání – 1:1. Ve 28. minutě mohl Nový Jičín skóre otočit. Roh Ondřeje Horáka našel ideálně postaveného Trenze, ten ale hlavou zblízka minul. Přesto šli domácí do vedení. Ve 30. minutě se k další standardce postavil střelec první branky a jako přes kopírák dal i druhou branku – 2:1. Na druhé straně se po rohu Cieslara dostal k míči Ryba, ale jeho pokus z velké dálky šel nad.

Po přestávce opět úřadovali domácí. Ve 40. minutě utekl po pravé Halaška, ale jeho střela po zemi nastřelila pouze tyč. V 50. minutě se k velkému úniku vydal hostující Matouš Petružálek. Přešel přes celé hřiště a nahrál lépe postavenému Bodzentovi, kterého ale vytlačila obrana. Hned následující protiútok přinesl domácí pojistku. Po pravé utekl Vymětalík a z dobré pozice trefil skrumáž těl před hostující brankou, od které putoval míč před odkrytou branku Třince. Nejlépe se zorientoval Matouš, který nemohl minout – 3:1. V 59. minutě kopali hosté standardní situaci. Míč z rohu šestnáctky vypálil Bodzenta, ale našel pouze náruč připraveného Huba.

Jan Koval (Nový Jičín): Chtěli jsme Třinec zaskočit a rychle dát branku, ale hosté šli z první vážnější šance do vedení. Věnujeme se standardním situacím a věřili jsme si, že z přímých kopů branku určitě trefíme, přeci jenom gólmani nejsou ještě tak vysocí. I ve druhém poločase jsme Třinec pustili trochu do hry, ale vytvořil si jen spíš takové pološance. Po třetí brance se to uklidnilo.

Zdenek Cieslar (Třinec B): Dali jsme dnes sice první branku, ale domácí nás poté potrestali. Přijeli jsme dnes s devadesátdevítkama, ale proti fyzicky vyspělým domácím jsme neměli žádnou šanci. Kombinačně jsme byli schopni domácím konkurovat a dostávali jsme se i do několika šancí, ale jak říkám, dnes rozhodla fyzická vyspělost Nového Jičína.

Branky: 19. a 30. D. Horák, 52. Matouš – 9. S. Petružálek, rozhodčí: Hrňa, diváci: 70

Nový Jičín: Hub – Dvořák, David, Maloušek, Mička, O. Horák, Moll, D. Horák, Trenz, Lev, Halaška. Střídali: Vymětalík, KOnvička, Matouš, Pauló, Dostál, Juroška. Trenér Jan Koval

Třinec B: Kubík – Aresin, Ryba, M. Petružálek, Krezelok, Cieslar, Kopka, Mitrenga, S. Petružálek, Bodzenta, Kisza. Střídali: Byrtus, Bordovský. Trenér Zdenek Cieslar