Novojičínští nastoupili do utkání aktivně a po úvodním břevně Nipperta se ve 25. minutě, po centru Hejdůška, dokázal prosadit Moravčík. Hosté však udeřili z první vážnější akce, když si za obranu naběhl Kurušta, míč poslal podél Šroma až do sítě a srovnal na 1:1. Pár minut před přestávkou se po akci Rybaříka dostal do šance zcela volný Moravčík, který však v rozhodující chvíli upadl. Na druhé straně zahrozil Ryšavý, ale Šrom jeho pokus včasným vyběhnutím dokázal zlikvidovat.

Domácí kouč se po dvaceti minutách druhé půle odhodlal ke zvýšení aktivity v útočné fázi a vystřídal Smolarčíka novicem Klimparem a posléze šel na hřiště místo Lokši i rekonvalescent Kalich.

Touha domácích po třech bodech byla korunována další útočnou akcí, z níž byl osm minut před koncem po dlouhém centru faulován Zielonkem v pokutovém území Rybařík a z nařízené penalty se nemýlil nejlepší hráč na hřišti, Moravčík.

Závěr utkání už si domácí pohlídali, a došli tak k prvnímu jarnímu vítězství. „Začali jsme náporem a chtěli jsme do utkání vstoupit první brankou, ať se pro nás zápas dobře vyvíjí. Za prvních třicet minut jsme hosty v podstatě do ničeho nepustili, ale sami jsme vytěžili jenom jeden gól. Po vyrovnávacím gólu to bylo až do konce otevřené utkání. O vítězství jsme tak museli bojovat do posledních minut," vracel se k průběhu utkání domácí trenér Pavel Pumprla. (dtb, jak)

FK Nový Jičín MFK - OKD Karviná B 2:1 (1:1)

Branky: 25. a 83. z pen. Moravčík 30. Kurušta. ŽK: Plešek, Moravčík Ryšavý, Kubiena, Zielonka. Rozhodčí: Běhal Páral, Koláček. Diváci: 100.

Nový Jičín: Šrom Hejdůšek, Malina, Nippert, Plešek Uvíra, Lokša (68. Kalich), Molnár, Rybařík (85. Ollender) Moravčík (90. Bajer), Smolarčík (65. Klimpar). Trenér: Pavel Pumprla.