Fotbalisté Kopřivnice, kteří v uplynulém kole poprvé vyhráli, nyní remizovali v Mořkově. Podruhé za sebou s čistým kontem zvítězil FC Libhošť, který uspěl v Kozlovicích. První dělbu bodů hlásí Tichá na Hukvaldech.

I. B třída, sk. D

TJ SPÁLOV – TJ JISTEBNÍK 1:1 (0:0)

Duel dvou ambiciózních celků sliboval souboj mezi Spálovem a Jistebníkem. Domácí se museli obejít bez vykartovaného Sucháčka, brankáře Juroška a především bez hlavní útočné zbraně Reného Ambrože.

HVĚZDY KOLA***PAVEL ČAPKA (Starý Jičín)
Zkušenosti forvarda, který stále patří Libhošti, pomohly Vyhlídalově družině k výhře nad Odrami. Letní posila Starého Jičína sice v zápase neproměnila vyložené šance, ale jako gólový útočník, byl ve správný čas na správném místě a dvěma góly se zasloužil o výhru 4:1.

**TOMÁŠ ČUPORT (Bordovice)
Ofenzivní fotbalista, který v bordovickém dresu působil už na jaře 2014, se po svém letním konci ve Frenštátě opět objevil v kabině Bordovic a ve svém prvním utkání nové sezony přispěl výraznou měrou k obratu proti Vlčovicím, když na vyrovnávací trefu přihrál a třetí obstaral sám v nastaveném čase.

*PETR MARTINOVSKÝ (Libhošť)
Tradičně vysoký standard předvádí střážce libhošťské branky, když v šesti utkáních nové sezony inkasoval pouze tři branky a na svém kontě má již tři nuly. Celá defenziva Salačova celku pracuje zatím na výbornou a v Kozlovicích, kde Libhošti stačila jediná branka Pojezdaly z úvodu utkání, udržela již druhé čisté konto v řadě.

ČÍSLO KOLA: 5
Tolik třináctibodových celků se seřadilo na čele soutěže. Všech pět týmů (Jistebník, Starý Jičín, Spálov, Libhošť, Tichá) se prozatím pyšní bilancí 4 výher, 1 remízy a 1 porážky. Za vedoucí pěticí jsou pak se čtyřbodovou ztrátou Odry.

Jistebník - Hukvaldy

Také jistebnický soubor trenéra Štverky, který byl od úvodních minut velmi aktivní a míč měl ve své moci častěji než domácí, nepřijel kompletní, když v ofenzivě chyběli produktivní forvardi Zdeněk Kadlčák s Babušíkem.

Z jistebnické aktivity vzniklo několik nebezpečných situací, které však domácí defenziva, v čele s Vašíčkem, dokázala uhasit. Spálovští, vedeni kapitánem Klevarem, si v první půli dokázali vypracovat jen dvě pološance Karlem Popem.

Zajímavý moment nabídla 49. minuta, kdy Spálov zahrával trestný kop z půlky hřiště tak nešťastně, až se dostali do brejku Jistebničtí, kteří šli rázem do přečíslení tři na jednoho. Odpovědnost na sebe vzal nakonec Besta, jehož nepříliš umístěná rána nakonec skončila po odrazu od Vašíčkovy ruky až v síti. Domácí pak tradičně hrozili ze standardních situací a nebezpečných autů a nakonec se přece jenom dočkali.

Vyrovnání přišlo deset minut před koncem, kdy si na roh Kiši výborně naskočil kapitán Klevar, po jehož hlavičce se musel Krayzel pouze otáčet za svá záda.

„I po vyrovnávací brance chtěli hosté strhnout výhru na svoji stranu, ale hra byla rozkouskována střídáním a do konce zápasu se již nic podstatného nestalo. Zápas tak skončil dělbou bodů a po průběhu zápasu s ním musíme být spokojeni Doufejme, že do příštího zápasu s Bordovicemi se nám uzdraví marodi a nastoupíme v plné sestavě," věří sekretář spálovského celku Luděk Remeš.

V závěrečných deseti minutách měly příležitosti ještě oba celky, ale nejblíže gólu byl hostující Pasker, jehož lob skončil na břevně.

„Myslím si, že jsme odehráli slušné utkání. Hrál se dobrý fotbal, do kterého taky dobře zapadl rozhodčí. Hráli jsme venku u silného a ambiciózního soupeře, takže jsme s bodem spokojeni. Celé mužstvo podalo velmi dobrý kolektivní výkon. Na těžkém terénu jsme obstáli, ale bohužel jsme v závěru neuhlídali jednu standardku," hovořil trenér Jistebníku Martin Štverka, jenž by nyní doma rád naplno bodoval proti nováčkovi z Hukvald.

B: 80. Klevar – 49. Besta. Rozhodčí: Tobola – Kyselý, Pobořil.

Spálov: Vašíček – Ondřej, Anděl, T. Chuděj, Maršálek – Král (88. Boudný), Klevar, Kiša, K. Pop – P. Pop (83. Vlček), Baláž. Trenér: Bušina.

Jistebník: Krayzel – Tyleček, Prčík, Šamaj, J. Štandl – Besta (85. Horváth), F. Kadlčák, Lebica, Košina (70. Nesvadba) – Pasker, D. Štverka. Trenér: M. Štverka.

TJ SOKOL KATEŘINICE – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 3:0 (1:0)

Hostující Slavoj se v Kateřinicích ještě ani pořádně nerozkoukal a už musel dohánět jednogólové manko, když se hlavičkou z rohu prosadil stoper Makúch. Chvíli předtím ještě navíc Macháč výtečně vyrazil pokus Bajera. Domácí brankář Kavka musel čelit prvnímu pokusu hostů až po dvaceti minutách.

Za dalších pět minut skončil zápas pro domácího Patrika Pauluse, jenž se zranil při faulu, za který obdržel žlutou kartu a musel vystřídat. Hosté nic nevytěžili ani ze závaru před soupeřovou brankou a tak po prvním poločase prohrávali nejtěsnějším rozdílem.

Ve 49. minutě došlo k nepříjemnému střetu Macháče s domácím Lysem, který rozhodčí posoudil jako faul domácího hráče, jenž musel poté nuceně střídat. Obě vynucená střídání zraněných hráčů však domácím trenérům vyšla. V 58. minutě se po rychlém protiútoky a přihrávce právě střídajícího Bittaly dostal k zakončení kapitán Jakub Richter, jenž zvýšil na 2:0.

Za dalších pět minut schytali hosté třetí gólový direkt, když se do úniku dostal další střídající hráč Marsina, jenž ještě vyšperkoval celou akci přihrávkou na Bittalu, před kterým zývala prázdná branka. V 69. minutě se radoval hostující Michal David, ale proti byl pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.

V 78. minutě přišla pro hosty další rána, když postupoval sám na branku Bajer, jehož srazil Macháč a uviděl červenou kartu. Do hostující branky se tak postavil hráč z pole Fedorov, ale skóre zápasu už zůstalo neměnné. Pro Kateřinice je tak tříbrankové vítězství nad Jeseníkem tou nejlepší odpovědí na uplynulé kolo, kdy tým schytal debakl v Odrách.

Naopak Jeseník nebodoval ani ve třetím venkovním utkání nové sezony.

„Úplně stejný venkovní scénář. Hrubky v obrané fázi a darování tří bodů domácím, kteří v utkání nebyli lepší, jak vypadá výsledek. Navíc nám ještě nebyl uznán gól po přísně odmávnutém ofsajdu. Domácí hráči po celé utkání hráli hodně tvrdě, jen na Michala Davida bylo snad dvacet faulů. Kaňkou utkání bylo ještě vyloučení brankáře, který v souboji s útočníkem zasáhl jeho nohu před pokutovým územím a šel předčasně do sprch. Nezbývá nám nic jiného, než se v týdnu dobře připravit na derby s rozjetým Starým Jičínem," věří v lepší zítřky předseda fotbalového Jeseníku nad Odrou Libor Macháč.

B: 6. Makúch, 58. J. Richter, 63. T. Bittala. ČK: 78. Macháč (J). Rozhodčí: Kontoršikov – Tisovský, Seidler.

Kateřinice: Kavka – Brus, Makúch, Janeček (82. Obsadný), P. Paulus (28. T. Bittala) – P. Lys (51. Marsina), M. Paulu, J. Richter, L. Richter – Bajer (90. Lihocký), Koprajda (89. D. Richter). Trenéři: Břežný a Ja. Tyleček.

Jeseník: Macháč – P. David, Klopštok (46. Černoch), Štěpják, Shaparenko (68. Fedorov) – J. Goláň – Lušovský (46. M. Goláň), Novotný, Vavřík, Burget (82. Khrapach) – M. David (88. Shevchenko). Trenér: Šesták.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – TJ ODRY 4:1 (2:0)

B: 44. a 64. Čapka, 6. M. Kotešovec, 73. Bajer – 47. Hurta. Rozhodčí: Závodný – Ostřanský, Bartoš.

Starý Jičín: V. Janyška – Jurajda, Šrom, D. Janovský, Podešva (83. P. Janovský) – M. Kotešovec, Petr (81. Matoušek), Bajer, Barvenčík – Bartoň, Čapka (75. Hatlapatka). Trenér: Vyhlídal.

Odry: Mališ – Rybařík, Veselý, Z. Hrabovský, Hurta – Vidlák, Konrád, E. Chuděj, Frais (66. Káňa) – Murín, Maléř. Trenér: Stibůrek.

TJ SOKOL BORDOVICE – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 3:1 (0:1)

B: 64. Matúš, 84. Rajnoch, 94. Čuport – 37. K. Harabiš. Rozhodčí: J. Vrána – Tisovský, Pustějovský.

Bordovice: Vereš – Klos, Vaněk, Geryk, Kaša – Čuport, Raška, Nárožný (68. V. Melčák), Rajnoch (93. Petrovič) – Matúš (80. Peťko), Blažek (90. Černoch). Trenér: Pítr.

Vlčovice: Sokolovský – Kordoš, R. Jalůvka, Velička (56. Tvardek), Michna – Lichnovský, Klos (82. Kahánek), J. Jalůvka, K. Harabiš (86. Slezák) – Beseda, Světlík (87. Motúz). Trenér: Svoboda.

TJ MOŘKOV – FC KOPŘIVNICE 2:2 (2:1)

B: 35. Sláma, 37. Machač – 20. J. Okřesík, 78. Hanzelka. Rozhodčí: Kubánek – Hrňa, Pala.

Mořkov: Pospěch – Vodolán, J. Mička, Sláma, Pop – Galia, T. Kučera, O. Mička (87. Erle), Machač – Poledník (10. Kunc), Gold (59. Kudělka). Trenér: P. Kučera.

Kopřivnice: Beňo – Nenutil (46. Mocek), Pala, Křížek (30. Mička), M. Makový, Fendrich (67. Hanzelka), Petráš, Štěpán, P. Okřesík, Březina, J. Okřesík. Trenér: Káňa.

FC KOZLOVICE – FC LIBHOŠŤ 0:1 (0:1)

B: 3. Pojezdala. Rozhodčí: Matuška – Opěla, Podlesny.

Kozlovice: Chlebek – Ermis, Vašenda (74. Holub), P. Krpec, Hruška – Závodný, Bednář, Vyvial, Piskoř (81. V. Kocián) – Jan Harabiš (46. Fojtík), M. Krpec. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Libhošť: Martinovský – Eckelsberger, Velart, Palička, Juřena – Symerský, Jachník, Bednář, J. Čapka (75. Trojan) – Závodný (71. Beránek), Pojezdala (46. Dědík). Trenér: Salač.

TJ SOKOL HUKVALDY – TJ SOKOL TICHÁ 1:1 (1:1)

B: 7. Šimíček – 28. O. Švrček. Rozhodčí: Sopoliga – Dytko, Vranay.

Hukvaldy: Rybář – Kučera, Hubeňák, Pitřík, Tobiáš – Gold, Z. Velart, Ollender, Chamrad (74. Grufík) – Šimíček (88. Holub), Matějka. Trenér: Kalich.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, T. Tománek – Fajčák, M. Tománek – Dvořák (89. Piškoř), Fojtík (77. Šušla), Suchomel – Míčka (51. Houšťava), O. Švrček. Trenér: Bača.

Více se o fotbalových zápasech týmů našeho regionu dočtete pravidelně v pondělním a středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a jeho úterní příloze Region.