Petřvald už během podzimu jasně vydal signál, že má postupové ambice. V zimní pauze přivedl zkušenost v podobě ostrostřelce Mariána Kovaříka, do zálohy ostříleného záložníka Jana Pleška. V přípravě si vedl velmi dobře také další nováček Jan Buryan z Hlubiny. „Ještě potřebujeme jednoho gólmana,“ řekl petřvaldský kouč Leon Dostalík. Na radaru má například exdruholigového Josefa Květona. Naopak skončili Trajkovski, Kozelský, Augustýnek a Danyi. Do generálky v Polsku nasadil Petřvald do hry Mlezivu. „Nakonec jsme od jeho angažování opustili. Stále ještě hledáme. Není vyloučeno, že v nejbližších dnech se u nás někdo objeví,“ připustil Leon Dostalík.

Fotbalový potěr Opavy, Bruntálu a Bílovce si zahrál triangl
Fotbalisté miniškoličky z Bílovce se představili v Opavě

Zajímavé přírůstky hlásí i Jakubčovice. Z Nového Jičína získali Martina a Davida Pallu, z Bělotína snipera Pavla Zagola.

V divizi došlo taky ke změnám. Frenštát angažoval nového kouče, a to Romana Kučerňáka, přišel ale o kapitána a mašinu na góly Pavla Klimpara, který vyrazil do Rakouska. Štěstí v třetiligové rezervě zkouší Patrik Hada. Naopak nováčky jsou Geryk, Cacek, Holec a Vachník.

Nový Jičín řešil otázku stopera. Místo po Heiníkovi měl zacelit Matěj Mieszek. „Mrzí mě, že jeho příchod nedopadl. Dorost Třince se zachraňuje, tak si ho nechali,“ přiznal kouč Nového Jičína Martin Štverka. Brankáři Hubovi přišel parťák v podobě Kozelského. Nováčkem je defenzivní záložník Pražák z Jakubčovic. Jak již bylo zmíněno Pallové odešli do Jakubčovic. Mrkvička stráví jaro ve Vratimově.

Silný bude Bílovec. Útočník střelec sice zamířil do třetiligového Frýdku – Místku, nicméně trenér Woznica má silnou sestavu. Defenzivu zpevnil Heiník, borec který odkopal řadu bitev za třetiligový Hlučín. Defenzivu vyztužil ještě Koschatzký ze Slezského FC Opava. V brance přibyl k Padušákovi Minařík z Pusté Polomi. Ve hře je ještě příchod Lukáše Kolka, jenž naposledy oblékal dres Kobeřic. V minulosti prošel Opavou a ostravským Baníkem.