To byl i důvod proč odešel do Čeladné. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá v rakouském Altrupersdorfu. Momentálně bydlí ve Frýdku-Místku, kde pracuje jako dispečer v dopravní firmě. S fotbalem ale začal ve Starém Městě. „S fotbalem jsem začal v šesti letech ve Starém Městě, odkud pocházím. Po šesti letech jsem odešel do Frýdku – Místku,“ vrací se Dominik Smolík k začátkům své kariéry. „Ale nebyl jsem vždy brankář. Začínal jsem jako hroťák, jenomže se mi nechtěl běhat, tak jsem šel jako táta do branky,“ pousmál se odchovanec Starého Města. Táta Pavel je také jeho největším vzorem.

V době, kdy hájil barvy Čeladné, přišla nabídka z divizního Frenštátu pod Radhoštěm. „Vzal jsem si týden na rozmýšlenou a následně jsme se domluvili. Svou roli sehrál fakt, že ve Frenštátu znám hodně hráčů odmalička a také to, že v Beskydu je Tomáš Baran,“ poznamenal gólman Frenštátu.

Jeho dosavadním největším zážitkem byl zápas MOL cupu, ve kterém Beskyd prohrál na domácím trávníku s ostravským Baníkem 0:4. „Byl to pro nás velký zážitek. Na tohle utkání budu vzpomínat dlouho. Hodinu jsme se drželi, pak nás ale favorit zlomil. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku. Tak snad příště,“ usmál se Dominik Smolík.

Stejně jako ostatní amatérští fotbalisté, tak i on je na nucené dovolené, neboť koronavirová pandemie vypnula úplně sport. „Situace je jaká je. Covid není žádná sranda. Zasahuje do celého života, nejen toho fotbalového. Nezbývá nám nic jiného než to vydržet a doufat, že se brzy vrátíme na hřiště a i s fanoušky se co nejdříve potkáme na Nivách,“ zakončil krátké povídání Dominik Smolík.