Akci pořádal OFS Nový Jičín a soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Každý aktér měl pět pokusů. Své umění musel dokázat při střelbě penalt, přímých kopů, střel z voleje a nájezdů. Mezi střelci se do hlavní soutěže dostali: Petr Ďurica, Tomáš Hirš, Radim Sváček, Tomáš Murin, Daniel Vavroš, Denis Chovanec. Gólmanskou obec zastupovali Adrian Hub, Zdeněk Buček, Lukáš Malý, Vlastimil Pikulík, Karel Divín, Tadeáš Petřík.

SFC Opava - Považská Bystrica 2:2
Podívejte se: Opava nabrala dvougólové manko, nakonec ale mohla vyhrát

Králem střelců s bilancí 53% úspěšných pokusů (64 branek) se stal Jakubčovický Petr Ďurica. Druhý byl Daniel Vavroš a třetí Denis Chovanec. Soutěž gólmanů ovládl Novojičínský strážce svatyně Adrian Hub, a to s bilancí 59% úspěšných zákroků (49 obdržených branek). Na druhém místě skončil Lukáš Malý z Jistebníku a třetí místo obsadil Vlastimil Pikulík z Tiché.

Na turnaji byli navíc ohodnoceni nejlepší střelci okresních fotbalových soutěží. Oba se trefili osmadvacet krát. Nejlepším kanonýrem okresu se stal Tomáš Hirš a okresní čtyřky Radim Sváček.

„Akce se povedla, myslím si, že měla správný náboj. V příštím roce bychom chtěli do této individuální soutěže zapojit a mládežnické fotbalisty,“ řekl sekretář OFS Nový Jičín Radim Dresler.