Frenštátský starší dorost pak cestoval na hřiště Vsetína, který měl před utkáním na svém kontě o bod méně, a po poločase prohrával již 0:3. Zkraje druhé půle pak sice snížil Janáč, ale Valaši si ihned vzali zpátky náskok tří branek, který pak ještě znovu zmírnil svým druhým gólem Janáč, ale více už toho hosté nestihli.

Frenštátští však v průběhu zápasu několikrát jen těžce rozdýchávali výroky sudích. „Od samého začátku bylo vidět, který z týmů musí vyhrát a tím se i odvíjel celý průběh utkání. Celé utkání jsme hráli proti přesile a to jsme nebyli ani vyloučeni," uvedl trenér mladíků zpod Radhoště Petr Zdarsa a bylo jasné, kam tím míří.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Kopřivnickou výhru proti Fulneku režíroval Hanzelka

Vsetín nakonec zvítězil 4:2 a Frenštát tak na 6. příčce o dva body přeskočil. „Hráči i přesto všechno bojovali a rvali se o výsledek. Bohužel jsme k tomu všemu neměli ani potřebné štěstí v koncovce a spousta vytvořených šancí zůstalo nevyužito. Nicméně hráči podali velmi dobrý, srdnatý výkon a za to jim patří velký dík. Máme před sebou poslední tři kola a já věřím, že se nám podaří urvat všech devět bodů," přeje si před závěrem sezony kouč Beskydu.

Mladší dorost nováčka soutěže se pak musel vypořádat s absencí pěti hráčů včetně brankáře. Po bleskovém začátku, kdy bylo skóre v 10. minutě vyrovnané 2:2, už se poté prosazovali pouze domácí, kteří nakonec zvítězili 6:2.

„Druhý poločas už pro nás byl velice těžký, jelikož jsme nemohli střídat a hráčům, kteří hráli i za starší dorost už docházely síly. Soupeř nás v závěru zápasu přetlačil a přidal další dva góly. Ovšem stejně jako u kategorie U19, musíme stavět na předvedené hře a věřím, že se budeme dále zlepšovat," doplnil k utkání mladšího dorostu Zdarsa.

NOVOJIČÍNSKÝ STARŠÍ DOROST PŘESTŘÍLEL ČECHOVICE HOKEJOVÝM VÝSLEDKEM

Starší dorostenci FK Nový Jičín cestovali na půdu posledních Čechovic, které mají nejhorší obranu v soutěži, zatímco novojičínská mašinérie Jana Kovala se může pyšnit nejlepším útokem. Gólové hody začaly už v 1. minutě, kdy se po dlouhém odkopu brankáře Grulicha dostal za domácí obranu Staněk, jenž tak odstartoval svoji další gólovou show. Čechovice však postupně vycítily šanci a po půl hodině už slavily obrat. Ve 34. minutě navíc Nový Jičín inkasoval potřetí a schylovalo se k překvapení.

Mladší dorost KH Kopřivnice získal v nedávno skončené sezoně stříbrné medaile. Horní řada zleva: Vedoucí družstva Pavel Očkovič, Ladislav Hývnar, Radek Pavelčák, Adam Očkovič, Lukáš Kučeriak, Ondřej Jalůvka, Samuel Kriegiel, Jiří Gřes, trenér Jan Martínek
Kopřivnická házenkářská mládež hlásí další úspěch: stříbro mladších dorostenců

Závěr první půle však zvládli Novojičínští znamenitě. Už za dvě minuty těžil z přihrávky Kumana Staněk a ve 40. minutě srovnal na 3:3 přesnou dorážkou Kyselý. Těsně před odchodem do kabin pak domácí zmrazil Bartoň, jenž po asistenci Kratochvíla skóroval střelou na zadní tyč.

Ve druhém poločase pak přestřelka na pětadvacet minut utichla, ale v 71. minutě byl faulován Staněk, jenž pak sám penaltu proměnil a dokonal hattrick. Deset minut před koncem však završil hattrick také domácí Hruban, jenž snížil na 4:5. V závěru však atraktivní duel definitivně rozsekl novojičínský kapitán Staněk, jenž svým gólem s pořadovým číslem 39 upravil na konečných 6:4.

„I naše obrana měla den otevřených dveří, takže z toho byl nakonec hokejový výsledek. V útočné fázi to bylo slušné a měli jsme i další šance, které jsme nevyužili. Naštěstí máme střelce Marka Staňka," uvedl trenér novojičínských starších dorostenců Jan Koval, jehož tým je aktuálně třetí a v sobotu doma vyzve suverénního lídra z nedalekých Hranic na Moravě.

Novojičínský mladší dorost pak zvládl duel v Čechovicích bez problémů a po výhře 4:0, na které se dvěma góly podílel Gazda, si udržel postavení vedoucího celku tabulky, kterou vede o bod před Hranicemi, které však mají zápas k dobru.

STARŠÍ DOROST:

TJ Sokol Čechovice – FK Nový Jičín 4:6 (3:4)
Branky: 4., 34. a 80. Hruban, 30. Mucha – 1., 36., 71. z pen. a 86. Staněk, 40. Kyselý, 45. Bartoň. Rozhodčí: Grečmal – Lasovský, Vachutka.
Nový Jičín: Grulich – Kuman, Rončka (46. Bártek), Dresler, Indrák – Kyselý (60. Kadlčík (80. Dwayeb)), D. Palla, Kratochvíl, Bartoň – Staněk, Gazda (65. Gonda). Trenér: Koval.

FC Vsetín – SK Beskyd Frenštát p. R. 4:2 (3:0)
Branky: 5. a 53. Dobeš, 32. Zuzaňák z pen., 45. Burdík – 52. a 70. Janáč. Rozhodčí: Tomanec – Nohavica, Kovářová.
Frenštát p. R.: Nezhoda – R. Kocián, Balcárek (46. Buzek), T. Kocián, Závodný – Hajník (78. J. Novák), D. Kocián, Dušík, Svoboda – Janáč, Mičulka (70. T. Novák). Trenér: Zdarsa.

MLADŠÍ DOROST:

TJ Sokol Čechovice – FK Nový Jičín 0:4 (0:1)
Branky: 36. a 55. Gazda, 50. Kadlčík, 77. M. Palla. Rozhodčí: Lasovský – Grečmal, Vachutka.
Nový Jičín: Geryk – Hub (65. Rajskup), Křížek, Rončka, M. Palla, Kadlčík, Bártek, Gazda, Gonda (51. Dwayeb), D. Palla, Kratochvíl (61. Žárský). Trenér: Bedrich.

FC Vsetín – SK Beskyd Frenštát p. R. 6:2 (3:2)
Branky: 8. a 10. Kohout, 45. a 71 Čada, 16. Škrla, 73. Hurta – 3. T. Novák, 10. Buzek. Rozhodčí: Nohavica – Tomanec, Kovářová.
Frenštát p. R.: Sobota – Geryk, Hajník, T. Kocián, Adamec – Zdařil, T. Novák, Žák, Buzek – Studnický, Svoboda. Trenér: Zdarsa.

Z programu příštího 25. kola:Sobota 27. května, 10.00/12.15 Nový Jičín – Hranice (Kulička – Pobořil, Tomšík).

Neděle 28. května, 10.00/12.15 Frenštát p. R. – Havířov (Vrťo – Tabášek, Fanc).