Loňská sezona fotbalového týmu z Lichnova se rozhodně nedá označit jako zdařilá. Boj o záchranu do konce soutěže a konečné 10. místo nenaplnilo očekávání Lichnovských. „Ke spokojenosti bylo hodně daleko. Moje představa po posílení mužstva (Šimek, Zeman, Dočkalík, Hořelka, Janiak) byla, že se můžeme pohybovat v klidných vodách tabulky (do 8. místa). Bohužel jsme nedokázali bodovat s mužstvy, která byla pod námi (prohra se Staříčem doma, prohra v Suchdole, remíza s Tichou doma), a prakticky to byl boj o záchranu až do posledního kola se šťastným koncem," shrnul uplynulý ročník trenér NFC Lichnov Svatopluk Chrobák. Lichnov měl po celý ročník problémy se sestavou. „Omluvou snad může být, že jsme odehráli v kompletní sestavě jen 3 zápasy za celou sezonu (hráči absentovali z různých důvodů nedělní směny, zranění, nemoc, tresty za ČK, soukromé aktivity ME v Polsku)," konstatoval trenér Lichnova. Tréninková účast byla také na velmi nízké úrovni. „Mužstvo nepracovalo jako tým, většina hráčů nastupovala do zápasů s tím, že si bude muset zvykat na nové tváře v mužstvu. Scházel nám kolektivní duch, kdo nastoupil a byl zdravý, ten hrál, chyběla hráčská konkurence. V nadcházející sezoně tak budeme muset tvrdě zapracovat na pojmu tým," přiznal Svatopluk Chrobák.

Mezi nejkvalitnější mužstva I. B třídy, sk. D, patřily dle trenéra Lichnova celky Starého Jičína a Kopřivnice. „Dlouhodobě pak také celky Jakubčovic, Oder, Libhoště a prakticky všechna mužstva z popředí tabulky," uvedl lichnovský trenér.

K umístění v nadcházející sezoně se Svatopluk Chrobák nechtěl příliš vyjadřovat. „Budeme to mít hodně těžké. Přesto uděláme vše, abychom mohli hlavně našim fotbalovým fanouškům ukázat, že pohledná a kvalitní hra z Lichnova nevymizela," nastínil cíle nadcházející sezony trenér mužstva NFC Lichnov.

Kádr Lichnova doznal před sezonou jistých změn. „Věřím, že se do přípravy zapojí všichni talentovaní dorostenci (7 hráčů) a svým přístupem k tréninkům a s cílem neustále se zlepšovat budou bojovat o místo v základní sestavě. Je to všechno jenom na samotných hráčích," informuje závěrem Svatopluk Chrobák.

Změny v kádru

Odchody:

Marek Zeman rozhodl se pro opakovaný přestup do rodných Kozlovic

Roman Dočkalík Itálie (sběr jablek)

Radim Šimek konec hostování z Frenštátu p/R.

Václav Hořelka konec hostování z Rožnova p/R.

Martin Kupčák rozhodl se ukončit hráčskou kariéru (ve 21 letech)

Příchody: vlastní dorostenci

DALIBOR TOBOLA