Hráči Petřvaldu vstoupili do I. A třídy, skupiny B, nebojácně a už v půlce soutěže bylo vidět, že jsou velmi zdatným nováčkem. Nakonec mužstvo obsadilo v soutěži 2. místo, za postupujícím Frýdkem-Místkem B.

„Kdyby nám někdo před sezonou řekl, že skončíme na druhém místě, tak se mu vysměji. Vstupovali jsme do sezony s cílem vyhnout se pásmu sestupu a hrát klidný střed tabulky," uvedl předseda oddílu Tomáš Klečka.

Skvělé umístění je podle něj o to cennější, že Petřvaldští odehráli prvních pět soutěžních kol bez zraněných stoperů. „Mužstvo ukázalo svou sílu a soudržnost. Vůbec jsme nepočítali s tím, že se umístíme tak vysoko," poznamenal předseda oddílu petřvaldské kopané.

Fotbalisté Petřvaldu měli druhou půlku uplynulé sezony skvělou. Vozili body z cizích hřišť, naplno bodovali doma. Utrpěli ale také krutou porážku 1:8 v zápase se zálohou Frýdku-Místku na jeho hřišti. „Byl to asi nejtěžší soupeř, hlavně v domácím zápase, na který se posílili čtyřmi hráči A mužstva," pokračoval Tomáš Klečka.

Po úspěšné sezoně dostal petřvaldský fotbalový oddíl nabídku na postup do krajského přeboru, tu ale odmítl. „Nechtěli jsme někomu platit dvacet tisíc korun za to, že postoupíme z nepostupového místa. Ty peníze dáme raději do mládeže," vysvětlil předseda oddílu Klečka, jenž po zdařilé sezoně zůstává v plánech pro tu novou při zemi. „Říká se, že druhá sezona bývá těžší než ta první, nováčkovská. Takže cíl je stejný jako před loňskou sezonou vyhnout se pásmu sestupu, potrápit favority a uspokojit naše skvělé fanoušky, kteří jezdí s mužstvem ve velkém počtu také na venkovní zápasy. Budeme rádi, když se budeme pohybovat kolem sedmého místa," nastínil Tomáš Klečka.

Do nové sezony vstoupí Petřvaldští se stejným kádrem, jaký měli v té minulé. „Nikdo neodešel a přišli jen nadějní dorostenci, které chceme pomalu zabudovat do mužstva. Vrátil se nám z Rakouska Jiří Huvar, a do přípravy naskočil, po dlouhém ročním zranění, také Marek Paulus, kterému přeji konečně hodně fotbalového zdraví," uzavřel Tomáš Klečka.