Spálovští fotbalisté si prožili smolnou sezonu 2010/2011, kdy sestoupili z okresního přeboru. Na to, že se hned vrátí, si netroufali pomýšlet. „Nečekali jsme to. Obava například ze zkušeného kádru Fulneku nebo kombinační hry Studénky a dalších byla znát. Ukázalo se ale, že bojový duch a chuť vyhrát nám nechybí," uvedl dnes již bývalý trenér David Trnečka, jehož ve funkci vystřídá trenérské duo Milan Baláž a Miroslav Kostka.

Uplynulou sezonu hodnotí David Trnečka jako více než dobrou. „Povedlo se nám získat si pověst „týmu jara" a můžeme říci, že právem. O dva body jsme přišli pouze po remíze v Tísku. Po předcházející velice kvalitní zimní přípravě, srovnatelné s úrovní týmů 1. B třídy, byla jarní sezona velice příjemnou satisfakcí po loňském smolném sestupu. Tým Spálova ukázal, že chce pozvednout svou fotbalovou úroveň," zdůraznil bývalý trenér.

O tom, kdo byl nejtěžším soupeřem v uplynulém ročníku, David Trnečka příliš nepřemýšlel. „Každé utkání bylo jiné. Zápasy se soupeři z horní poloviny tabulky byly ale určitě fotbalovější," poznamenal.

Mužstvo TJ Sokol Spálov se chce, po postupu do okresního přeboru ze třetího místa, prezentovat dobrým fotbalem, aby dělalo dobré jméno městysi Spálov. „Hlavně se nechceme dostat blízko sestupové linie. Tým by měl dokázat, že postoupil právem a je dostatečně silný na to, aby hrál dlouhodobě okresní přebor, bez obavy ze sestupu," doplnil David Trnečka.

K naplnění cílů by měl dospět tým, který se stabilizoval právě na jaře. „Máme dva velice kvalitní a vyrovnané brankáře a v podstatě na každý hráčský post máme dva kluky. Chceme do týmu zapracovat několik šikovných dorostenců, žádné zásadní změny ale pro podzimní část neočekáváme," uzavřel David Trnečka.