Letos se turnajů hraných ve stejný termín po celé Evropě zúčastnilo celkem 55 družstev z osmi evropských zemí, a to z Rakouska, Francie, Itálie, Maďarska, Slovenska, Chorvatska, Německa a Česka. V kategorii, ve které se představili také novojičínští mladší dorostenci, bylo 16 družstev ze všech těchto zemí. Kapitánem týmu byl Martin Swiač.

„Letos byla konkurence opravdu veliká, protože v naší skupině byl tým z první rakouské ligy, také italské severní ligy a domácí favorit z Poreče. Kluci skupinu začali dobře a během soboty odehráli čtyři utkání, když se hrálo 2x 20 minut čistého času. Po sobotě jsme měli bilanci jedné výhry, dvou remíz a jedné prohry.

Obzvlášť remíza s italským týmem Basca (Boloňa) byla cenná. Italové byli úplně někde jinde. Vypadali na pětadvacet a byli rychlí, silní, takže jsme museli upravit taktiku, ale kluci jim jako jediní vzali body za remízu 0:0," informoval o měření sil s evropskými celky trenér novojičínských dorostenců Jaromír Kvita.

Druhý den začal pro Novojičínské smolně a po prohře s domácím týmem byli předurčeni k boji o 3. místo. „To jsme nakonec vybojovali, a tak si kluci opět odvezli z tohoto turnaje pohár. Tento pohár musíme zařadit hodně vysoko, protože úroveň a náročnost turnaje byla velká. Všechny zápasy se hrály v rychlém sledu a za velkého horka.

Musím pochválit všechny hráče, i ty, kteří se zranili nebo nemohli na poslední chvíli nastoupit, protože po celou dobu se chovali velmi reprezentativně. Důkazem toho je, že nás na další ročník opět osobně pozval ředitel tohoto turnaje," pochvaloval si Kvita, jenž vyzvedl rovněž organizaci celého turnaje.

„Celé zázemí a organizace byly skvělé a mohu tento turnaj jen doporučit. Příští rok bychom se chtěli opět zúčastnit mezinárodního turnaje, protože je to nejlepší porovnání našich kluků se světem. Musím všem poděkovat, hlavně našemu klubu FK Nový Jičín, protože udělali vše, aby nám tuto cestu umožnili.

Poděkování patří všem rodičům a také školám. Tato parta kluků tedy opět dosáhla úspěchu a jako na předchozích turnajích udělala klubu a našemu městu dobré jméno ve světě. Kluci předvedli velmi dobré výkony," vyzvedl závěrem kouč mladších dorostenců.

FK Nový Jičín: Hatlapatka, Rulíšek, Maňák, Indrák, Zmatek, Bartoň, Pokorný, Swiač, Pham, Gonzáles, Hanzelka, Staněk, Dominik Horák, Sigmund, David, Kuman. Trenér: Jaromír Kvita. Vedoucí: Martin Swiač st.