Novojičínské dorostence čeká turnaj v Chorvatsku

V předehrávaném kole proti Krnovu byli napůl úspěšní, ale o víkendu nechali všechny body v Havířově. Fotbaloví divizní dorostenci Nového Jičína jsou v plném zápřahu a včera je čekalo vložené kolo, kdy přivítali na domácím hřišti Dolní Benešov. Nyní mají před sebou mezinárodní turnaj v Chorvatsku.

6.6.2014

Ilustrační fotoFoto: Lukáš Suchý

Starší dorost: FK Nový Jičín - FK Krnov 1:2 (0:2)

V předehrávce víkendového kola přivítali starší dorostenci Nového Jičína v průběhu uplynulého týdne stejně staré hráče Krnova, kteří šli ve 30. minutě do vedení. Za další čtyři minuty pak přidali druhou trefu a do šaten si odnášeli dvoubrankový náskok. V 54. minutě mohli své vedení ještě navýšit, ale pokutový kop neproměnili. Domácím se podařilo v 69. Minutě, zásluhou Uhlíře, už jen snížit.

Branka NJ: Uhlíř.

Nový Jičín: Tichánek Pham (35. Toška), Navrátil, Matoušek, Indrák Urbanovský, Hrubý, Rudel, Tripský Pítr, Uhlíř. Trenér: Radomír Kalich.

Mladší dorost: FK Nový Jičín - FK Krnov 2:1 (0:1)

V brance mladšího dorostu si odbyl premiéru mladší žák Lukáš Hasalík (ročník narození 2001). „Musím ho pochválit, že i když byl nervózní, tak to zvládl na jedničku a za gól ani náhodou nemohl," hodnotil jeho první duel v dorostenecké divizi trenér mužstva Jaromír Kvita. V první půli se domácí nedostali do vážnějšího zakončení, a tak hosté potrestali chybu Maňáka a po prvním poločase v Novém Jičíně vedli 1:0. Po změně stran už se konečně dočkali také domácí. Vyrovnání měl na svědomí Kučera a za deset minut překlonil vedení na domácí stranu Pokorný. Krnovské trápila především domácí levá strana, kdy si Zmatek s Matoušem dělali z hostů doslova „dobrý den". „Zápas jsme vlastně celý ovládali. Diktovali jsme hru a soupeř jen vyrážel do brejků. Měl dva šikovné útočníky, a ti nás hodně proháněli. Bohužel jsme v první půlce neměli vůbec žádnou finální fázi. V poločase jsme trochu přeskupili řady a vyšlo nám to. Hlavně jsme kluky uklidnili a podpořili v tom, že když dají větší důraz na koncovou přihrávku, tak se prosadíme. A bylo tomu tak. Kluci hráli druhou půlku skvěle a šlo vidět, že byli fyzicky i technicky jinde," těšilo domácího kouče Kvitu.

Branky NJ: Kučera, Pokorný

Nový Jičín: Hasalík Kuman (41. Matouš), Indrák, Maňák, Zmatek O. Horák (52. O. Horák ml.), Pokorný, Bartoň, Swiač Gonzáles (65. Kopecký), Kučera (56. Hanzelka). Trenér: Jaromír Kvita.

Starší dorost: MFK Havířov - FK Nový Jičín 7:1 (3:1)

V dalším kole zajížděl tým trenéra Kalicha na hřiště třetího Havířova, který bojuje o první místo v tabulce. Oslabení hosté šli sice v 5. minutě, po uvolnění Rulíška, Urbanovským do vedení, ale domácí v 11. minutě srovnali a brankami ze 20. a 24. minuty se dostali do vedení 3:1. Havířovští pak v 57. minutě navýšili své poločasové vedení gólem z penalty a hosté mohli děkovat především skvělému Tichánkovi, který domácí několikrát vychytal. Závěr však Novojičínští nezvládli, v posledních šesti minutách ještě třikrát inkasovali a prohráli vysoko 1:7. „Při absenci osmi hráčů jsme se dostali do špatně řešitelné situace. Byli jsme nuceni postavit hráče mladšího dorostu, kteří už měli jeden zápas odkopaný, a před koncem jsme totálně zkolabovali. Zápas se ani hodnotit nedá. Musím poděkovat hráčům mladšího dorostu, kteří odkopali dva zápasy. K zápasu nemám slov. Takhle se fotbal nedá dělat," zlobil se trenér novojičínských starších dorostenců.

Branka NJ: Urbanovský.

Nový Jičín: Tichánek Toška, Matoušek, Navrátil, Zmatek Indrák, Rulíšek, Maňák (46. Magdon), Pham Gonzáles, Urbanovský. Trenér: Radomír Kalich.

Mladší dorost: MFK Havířov - FK Nový Jičín 3:1 (2:1)

V nejmladším městě České republiky se nevedlo ani mladším dorostencům. O jediný úspěch Nového Jičína se postaral Bartoň, který si pohrál s celou domácí obranou, včetně brankáře. Šanci dostal poprvé také talentovaný obránce, a věkem ještě žák, Palla. „Na míči byl skvělý a to, že domácí byli o tři roky starší než on, mu vůbec nevadilo. Sice jsme prohráli, ale fotbal to byl pěkný. Oba gólmani chytili spoustu šancí. Domácí byli o něco lepší a zaslouženě vyhráli. Ale pokud by kluci byli stejně staří jako domácí, mohlo to být naopak. Do zápasu jsme šli s tím, že si ho užijeme a že se nechceme zranit před turnajem v Chorvatsku," uvedl trenér mladších dorostenců Jaromír Kvita.

Branka NJ: Bartoň

Nový Jičín: Hub Palla, Indrák, Maňák, Zmatek (41. Magdon) O. Horák, Pokorný, Bartoň, Matouš Gonzáles (41. Kopecký), Hanzelka. Trenér: Jaromír Kvita.