Podobný scénář nabídl také duel mladších dorostenců, jež po vyrovnaném prvním poločase inkasovali ve druhé půli hned třikrát, a svou dosavadní čtyřbodovou sbírku tak nerozšířili. Včera pak Novojičínské čekalo vložené kolo na půdě Zábřehu.

Starší dorost: FK Krnov - FK Nový Jičín 5:2 (1:0)

Novojičínští starší dorostenci se v úvodních třiceti minutách dostali pod obrovský tlak domácích, ale Hatlapatka svůj tým několikrát podržel.

Krnovští šli nakonec do vedení až po půlhodině hry, kdy se prosadili po rohovém kopu. Ojedinělé šance Nového Jičína měli na svědomí Rulíšek s Tichánkem, ale úspěšní nebyli.

Po zbytečné chybě pak tým trenéra Merendy inkasoval ve druhé půli podruhé a následné dva zásahy dostaly domácí do pohodlného vedení 4:0. Po rohu potom sice snížil Tichánek, ale krnovská odpověď v podobě páté branky na sebe nenechala dlouho čekat.

V závěru se odražený míč po rohovém kopu dostal k Pokornému, který nekompromisní ranou vymetl domácí šibenici a snížil na konečných 2:5.

Branky Nového Jičína: Tichánek, Pokorný.

Nový Jičín: Hatlapatka Svobodník, Maňák, Kučera, Zmatek Pokorný, Hrubý, Žlebek, P. Horák Tichánek, Rulíšek. Do hry nastoupili: Indrák, Bartoň. Trenér: František Merenda.

Mladší dorost: FK Krnov - FK Nový Jičín 4:1 (1:1)

Mladíci z Nového Jičína byli v první půli aktivnějším celkem, ale doplatili na neproměněné šance.

Vyložené šance zahodili Bartoň, Indrák nebo Hanzelka, a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1. Ve druhém dějství ale Krnovští využili novojičínského zaváhání a dostali se do vedení.

Následná třetí branka v síti Grulicha pak dala utkání definitivní ráz. „Ve druhém poločase jsme udělali chybu, domácí dali druhý gól a proměnili další šance, což byl hlavní rozdíl oproti nám," dodal k utkání trenér novojičínských mladších dorostenců Jaromír Kvita.

Branka Nového Jičína: O. Horák st.

Nový Jičín: Grulich Čapka, Indrák, O. Horák ml., Kuman Kyselý, O. Horák st., Staněk, Slavík Bartoň, Hanzelka. Do hry nastoupili: Bátrla, Geryk, Dyčka, D. Horák. Trenér: Jaromír Kvita. (dtb)