Starší dorost: MFK Vítkovice B - FK Nový Jičín 0:1 (0:1)

Na vítkovické půdě nečekalo tým trenéra Kalicha nic lehkého. Domácí si v minulém kole vyšlápli na druhý Krnov, kde zvítězili 4:2. „Určitý respekt tu byl. V první půli jsme byli ale aktivnější. Dostali jsme domácí pod tlak a vytvořili si šance," připomněl kouč starších dorostenců Radomír Kalich. Už v 8. minutě utekl po křídle Pítr, ale branku těsně minul. Vítkovice pak za minutu kontrovaly střelou do tyče, po čtvrthodině hry to však byli znovu hosté, kteří mohli otevřít skóre zápasu. Hrubý vysunul Urbanovského, ale novojičínský forvard neuspěl a stejně si vedl o chvíli později také Tripský. Hosty pak podržel pozorný Tichánek, a tak si Nový Jičín schoval rozhodující moment do 41. minuty. Po trestném kopu uspěl v souboji s domácím brankářem stoper Navrátil a míč se dostal k Phamovi, jenž nemohl minout. Po změně stran začali Vítkovičtí aktivněji a měli více ze hry. Novojičínské však držel výtečný Tichánek, který nakonec opouštěl trávník s čistým štítem. V 70. minutě mohl pojistit Novojičínské vedení Hrubý, ale v tutové šanci trefil brankáře. „V závěru se domácí snažili dlouhými nákopy do šestnáctky srovnat, ale stav se už nezměnil. Za vítězství jsem nesmírně rád. Vypořádali jsme se s absencí některých hráčů a v omlazené sestavě jsme šli třem bodům naproti. Děkuji klukům za kolektivní výkon," ocenil výkon svého týmu Kalich, který vyzdvihl výkon brankáře Tichánka, jenž držel novojičínské akcie na tříbodový zisk po celých devadesát minut.

Branka: 41. Pham.

Nový Jičín: Tichánek Indrák, Maňák, Navrátil, Zmatek Toška (46. Swiač), Hrubý, Pham, Tripský Pítr (70. Bouda), Urbanovský (85. Pokorný). Trenér: Radomír Kalich.

Mladší dorost: MFK Vítkovice B - FK Nový Jičín 2:0 (0:0)

V přímém souboji o první místo musel mladší z celků Nového Jičína trošku pozměnit své plány. „Během týdne jsme si vytvářeli určitý plán, jak hrát. Ten se nám ale rozpadl hned, jak jsme přišli na sraz. Několik kluků muselo nastoupit za starší dorost a po odehraném zápase, který všichni odehráli skvěle, už bohužel neměli tolik sil. Domácí byli v zápase lepší a vytvářeli si i dost šancí, hlavně během první půlhodiny," přiznal trenér mladšího dorostu Jaromír Kvita, jenž byl už v prvním poločase nucen udělat dvě změny. Hlavně díky bezchybnému Hatlapatkovi skončil první poločas, i přes šanci novojičínského Staňka, bezbrankovou remízou. Novojičínští se po zákeřných faulech ze strany domácích dožadovali červené karty, ale poměr sil zůstával nadále stejný. Rozdílovou trefu si Vítkovice připsaly v 72. minutě. Střídající Pham, který odehrál celé utkání za starší dorost, v nastaveném čase v nadějné situaci nevystřelil a z protiútoku se domácí radovali podruhé. „Posledních dvacet minut to už bylo z naší strany trápení. Obránci už nebyli schopni rozehrát tak, jak jsme zvyklí. Byla to pro mě hrozná sobota. Ne tak kvůli prohře, ale kvůli tomu, že jsem viděl na klucích, jak chtějí, ale nešlo to. Ti, co nastoupili za starší dorost, musí dostat obrovskou pochvalu. Protože jsem nevěděl dopředu, že staří nebudou kompletní, nemohli jsme vzít žáky, kteří měli volno. A musel jsem se dívat na totálně unavené kluky, kteří se trápí. Vítkovice vyhrály zaslouženě, k čemuž jim gratuluji. Doufám, že v dalším zápase, se Vsetínem, se podobné problémy opakovat nebudou," přeje si závěrem Kvita.

Nový Jičín: Hatlapatka (75. Hub) O. Horák (32. Matouš), Indrák, Maňák, Zmatek (21. Kuman) Bartoň, Pokorný, Swiač, Staněk (72. Pham) Krkoška, P. Horák. Trenér: Jaromír Kvita.