V neděli čeká týmy trenérů Kovala a Kvity utkání na hřišti Havířova (starší hrají v 15.30, mladší v 13.15).

Novojičínští starší dorostenci byli v první půl hodině, ve které se hrál fotbal ve velmi dobrém tempu s patřičným nasazením, rozhodně lepším týmem, což dokumentovaly vyprodukované šance. Nejprve se do soupeřovy šestnáctky probíjel aktivní Střelec a za chvíli to z trestného kopu zkoušel Seidler. Po úvodní čtvrthodině přišla ale největší příležitost první půle, když po akci Střelce s Horákem, minul druhý jmenovaný jen těsně tyč přerovské branky. Defenziva Viktorie Přerov ale byl čím dál více neprostupnější a po půl hodině se ozvala také hostující ofenziva, ale pozorný Hatlapatka vyrazil střelu na roh. Čtyři minuty před odchodem do kabin pak podnikli hosté další nebezpečný kontr, ale domácí gólman svůj tým znovu podržel.

V 50. minutě už se ale Přerov dočkal, když hostující Horák využil nedorozumění Maňáka s Phamem, kteří dlouho otáleli s odkopem. Viktorie pak mohla vedení dokonce navýšit, ale Hatlapatka byl proti. S postupem času už docházelo k ohrožení obou branek jen ze standardních situací a právě jedna z nich znamenala radost v domácím táboře. Na trestný kop Patrika Horáka si naběhl kapitán Maňák, jenž přízemní ranou vyrovnal na 1:1.

Za tři minuty mohl být novojičínský obrat dokonán, ale přímý kop Patrika Horáka skončil k domácí smůle jen na tyči. „Chtěli jsme utkání vyhrát a potvrdit tak tři body z Valmezu, ale narazili jsme na velice silného soupeře, který byl kromě úvodních třiceti minut fotbalovější a vytvořil si několik vyložených šancí, které jim však zmařil výborný Hatlapatka. Nám se z úvodního tlaku nepodařilo jít do vedení a naopak jsme pak museli náskok soupeře dohánět. Navíc se nám úplně nedařila kombinace, takže jsem i s bodem spokojen," vyjádřil se k domácí premiéře kouč starších dorostenců FK Nový Jičín Jan Koval.

Srovnání nebylo souzeno

Mladší dorostenci chtěli především napravit nedobrý výkon z uplynulého týdne. „Utkání ale začalo z naší strany standardně. Brankář Hudeček udělal obrovskou hrubku a kapitán Palla zatáhl v souboji útočníka za dres a kopala se penalta. Hudeček ale chybu napravil a penaltu chytil. To nás nakoplo a hráli jsme dobrý fotbal," vzpomněl na začátek duelu trenér novojičínských mladších dorostenců Jaromír Kvita, jehož svěřenci ale v první půli nevyužili řadu šancí.

Nejvíce vzruchu bylo po perfektně zahrávaných přímých kopech a soupeři pak dělal problémy především Kudry, jenž protihráčům doslova motal hlavy. „Jelikož byl po nemoci a necítil se dobře, když hrál i za starší, tak musel v půlce vystřídat," objasnil nucené střídání kouč mladých fotbalistů. Druhý poločas ale načali Přerovští nejlepším možným způsobem, když šli po rohovém kopu do vedení. Mladší dorostenci novojičínského FK ale nesložili zbraně, hnali se za vyrovnáním, ale nebylo jim souzeno. Největší možnosti ke skórování měli Capovský, Poláček a Kratochvíl. „Kluky musím pochválit, protože v oslabené sestavě a proti kvalitnímu soupeři hráli výborně. Jen chyběl ten gól," konstatoval závěrem Kvita.

Starší dorost: FK Nový Jičín Viktorie Přerov 1:1 (0:0)

Branky: 62. Maňák 50. Horák.

FK Nový Jičín: Hatlapatka Indrák, Maňák, Pham (74. Capovský), Dresler Pokorný P. Horák, Bartoň, Seidler (70. Kudry), Zmatek Střelec. Trenér: Koval. Vedoucí: Kvita.

Mladší dorost: FK Nový Jičín Viktorie Přerov 0:1 (0:0)

Branka: 47. Kučera.

FK Nový Jičín: Hudeček Zavacký, Capovský, Palla, Kudry (41. Kadlčík), Janovský, Kratochvíl, Poláček, Dwayeb (49. Rončka), Kyselý, Berlinski. Trenér: Kvita. Vedoucí: Koval.