První z deseti plánovaných přípravných zápasů mají za sebou divizní fotbalisté Nového Jičína. Nejvýše hrající celek Novojičínska přivítal na domácí umělé trávě nedaleké Hranice, soupeře ze stejné divizní skupiny, s nímž se v jarních odvetách utká až v červnu. „Nevidím v tom tedy větší problém. Za měsíc hrajeme ještě odvetu v Hranicích a v mistrovském zápase se potkáme až tři kola před koncem," poznamenal novojičínský trenér Pavel Pumprla, který do Nového Jičína dojíždí právě z Hranic.

Nový Jičín poslal do vedení už v první desetiminutovce stoper Malina, jenž přesnou hlavičkou po rohovém kopu otevřel skóre zápasu. Domácí drželi vedení až do samotného závěru, ale čtyři minuty před koncem Hranice nejprve srovnaly a za další minutu už se v Novém Jičíně radovaly z vedení. „Po takovém obléhání malého vápna a následném centru, kdy nám to tam propadlo, hosté asi na třikrát dorazili míč do sítě a srovnali. Hned po rozehrávce jsme ztratili míč ve středu hřiště a Hranice dokázaly přečíslení využít. Výsledek tak sice nedopadl dobře, ale zápas určitě splnil účel. První týden jsme trénovali třikrát a od příštího týdne to bude čtyřikrát, plus v sobotu přípravné utkání," zhodnotil trenér FK Nový Jičín, který se s týmem sešel poprvé po Novém roce v pondělí 13. ledna.

V novojičínském dresu se představili také dva testovaní hráči, oderský útočník Denis Chovanec, který se s týmem připravoval už letní přestávce, a útočník frenštátského Beskydu Pavel Klimpar. „Oba jsou u nás zatím na zkoušku. Budou dostávat příležitost v přípravných utkáních a do konce února by se mělo rozhodnout, co s nimi bude dále," uvedl na adresu obou útočníků Pavel Pumprla, který momentálně nemůže počítat s nejlepším střelcem týmu, Martinem Repou, jenž se po půlročním hostování vrátil do Hlučína, kterému momentálně bílovecký rodák patří. V duelu proti Hranicím ještě trenéru Pumprlovi chyběl nemocný Moravčík a mimo jiných také kapitán Bajer, Molnár, Kalich, Šrom nebo Hejdůšek, o jehož dalším angažmá se bude teprve jednat.

FK Nový Jičín - SK Hranice 1:2 (1:0)

Branky: 8. O. Malina 86. M. Žoch, 87. J. Ferenc.

Nový Jičín: Leskovjan Ollender, Malina, Nippert, Plešek Novotný (46. Urbanovský), Lokša, Rybařík, Kiss Farkas Smolarčík (46. Chovanec), Klimpar (60. Smolarčík). Trenér: Pavel Pumprla.

Další přípravné utkání čeká novojičínské fotbalisty znovu na domácí umělé trávě, když v sobotu od 10.15 vyzvou fotbalisty Bystřice pod Hostýnem, hrající krajský přebor Zlínského kraje.