Novojičínští fotbalisté porazili v derby Valašské Meziříčí a jsou pátí

Nový Jičín - V dalším divizním kole hostil Nový Jičín nedaleké Valašské Meziříčí, které se prozatím drží na předposlední příčce tabulky. V základní sestavě domácích už se objevil uzdravený Hejdůšek.

21.10.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Nový Jičín se v prvním poločase trápil především díky nepřesné hře ve středu pole. Pozorná obrana hostů nepouštěla domácí do vážnějších šancí. Největší gólová šance domácích přišla deset minut před přestávkou, kdy se po rychlém útoku dostal míč od Smolarčíka na Repu, který šel sám na gólmana Kmecíka, ale ten mu úmysl přelobovat jej z blízka vystihl. Z šancí hostí stojí za zmínku ta z první čtvrthodinky, kdy měl, po vyšachování dvojice domácích obránců, gól na hlavičce Výmola. Už na cestě do šaten se prodral až k brankové čáře Repa, na jeho centr před branku však jen těsně nedosáhl hlavou Molnár.

Výsledky dalších fotbalových víkendových zápasů najdete už zítra v úterní příloze Region a ve středu v tištěném vydání Novojičínského deníku.

Domácí asi dostali v přestávce od trenéra za svoji hru docela oprávněný „kartáč", což ve druhé části utkání přispělo k jejich zlepšené hře. Pět minut po změně stran se Repa, po rychlém brejku, probojoval až k brankové čáře, jeho úmysl najít zpětnou přihrávkou spoluhráče před brankou ale skončil jen na tyči Kmetíkovy branky. Krátce nato neproměnila svoji šanci dát gól hlavou, po přímém kopu Rybaříka, před branku nabíhající dvojice Bajer, Smolarčík. To již měli domácí výraznou převahu, z níž se hosté vymanili snad jen jednou, když musel zasáhnout Malina odkopnutím míče na roh. Poprvé se mohli domácí radovat, když se po rohovém kopu prosadil přesnou hlavičkou kapitán Bajer. Vedoucí gól nabudil domácí k ještě větší aktivitě. Za další čtyři minuty se, po stříleném centru Hejdůška, prosadil nekompromisní dorážkou Molnár, a domácí vedli 2:0.

Hosté se však ani přes tento stav nevzdávali a po skrumáži v pokutovém území se trefil Michálek. V hektickém závěru, s několika žlutými kartami na obou stranách, se domácímu týmu podařilo vedení uhájit. „Očekával jsem těžký zápas, na což jsem mužstvo připravoval. První poločas byl z naší strany nijaký, hosté byli daleko aktivnější. Až ve druhém poločase jsme se postupem času dostali do hry a vytvořili jsme si menší tlak. Naštěstí se nám podařilo utéct do dvoubrankového vedení, což bylo důležité," uvedl po utkání trenér Nového Jičína Pavel Pumprla.

FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 2:1 (0:0)

Branky: 69. Bajer, 73. Molnár 89. Michálek.

ŽK: Malina, Nippert, Novotný, Plešek, Moravčík Pászto, Michálek.

Rozhodčí: Horák Běhal, Drápal. Diváci: 130.

FK Nový Jičín: Šrom Hejdůšek, O. Malina, Nippert, Plešek Rybařík (90. Ollender), Bajer, D. Molnár, Hanzelka (77. Novotný) Repa, Smolarčík (70. Moravčík). Trenér: Pumprla.