Na ukazateli skóre běžela 18. minuta a hosté z Přerovska už zaslouženě vedli 3:0. Kozlovice dávaly už od úvodních minut najevo, proč že jsou jasným lídrem krajského přeboru. Až potom se trošku osmělili i domácí, ale Plešek mířil, po Moravčíkově centru, jen do boční konstrukce. Po půlhodině se radovali znovu hosté. Na konci další kombinační akce byl jeden z Kozlovjanů, jenž si zaběhl za obranu a tváří v tvář Šromovi se nemýlil. Následná rána Smolarčíka byla zablokována, a tak Kozlovice v poslední minutě prvního poločasu zakončily své gólové představení, když po centru a jemné teči zapadl míč za Šromova záda popáté. „První poločas byl z naší strany opravdový výbuch," nechápavě kroutil hlavou domácí kouč Pavel Pumprla, jenž měl kvůli marodce k dispozici pouze dva náhradníky. Hosté ale i ve druhém poločase dokazovali, že jejich devítibodový náskok na čele krajského přeboru po podzimní části není náhodou. Po devíti minutách druhé půle se konečně dočkali i domácí, když si na roh Pleška naskočil mladík Ollender, jehož hlavička zapadla až do sítě. Za dalších osm minut však hosté vedli znovu rozdílem pěti branek.

V 67. minutě našel Klimpar zpětnou přihrávkou dorostence Urbanovského, který uklidil míč do hostující sítě a snížil na 2:6. Poslední slovo si však vzaly znovu Kozlovice. Po rohovém kopu zakončoval na zadní tyči až překvapivě volný hostující hráč, jenž ztvrdil vysoké vítězství celku z Přerovska 7:2. „Je to pro nás velké varování. Oproti minulému týdnu, kdy jsme prohráli s Kravařema, jsme chtěli odehrát daleko lepší zápas. Ale to se nestalo. Nebyli jsme sice úplně kompletní, ale to náš výkon rozhodně neomlouvá," zlobil se Pumprla.

V posledním přípravném utkání přivítá Nový Jičín v sobotu 15. března od 10.15 celek Velkých Karlovic, jemuž patří po podzimní části druhá příčka v krajském přeboru Zlínského kraje.

Více se o utkání dočtete v pondělím vydání Novojičínského deníku.

FK Nový Jičín – FK Kozlovice 2:7 (0:5)

Branky Nového Jičína: 54. Ollender, 67. Urbanovský.
Nový Jičín: Šrom (46. Leskovjan) – Ollender, Malina, Hejdůšek, Kiss Farkas – Moravčík, Molnár, Rybařík (25. Urbanovský), Plešek – Klimpar, Smolarčík. Trenér: Pavel Pumprla.