Svůj chudý osmibodový zisk ze soupeřových hřišť nerozšířili. Divizní fotbalisté Nového Jičína cestovali v posledním kole na půdu Otrokovic, které potřebovaly k jistotě záchrany zisk tří bodů.

Už ve 2. minutě se musel vyznamenat novojičínský brankář Leskovjan, ale v 11. minutě už se domácí obecenstvo radovalo. Na začátku druhé desetiminutovky dostal dlouhý pas Foltýn a svůj únik zakončil vedoucí brankou Viktorie. Novojičínští sice reklamovali rozehrání míče z jiného místa než z toho, kde byl přestupek odpískán, a možný ofsajd, ale na první brance domácích už nic změnit nedokázali. Ve 28. minutě uviděl žlutou kartu za faul Rybařík a stejného momentu se záložník hostů dočkal i dvě minuty před ochodem do kabin, kdy byl po druhé žluté kartě rozhodčím Hanákem přísně poslán s předstihem do kabin.

Nový Jičín se nevzdával ani v oslabení, ale v 57. minutě inkasoval zásluhou Tomšů, jenž se s pomocí tyče prosadil podruhé. Poté přišly na řadu nervóznější minuty, kdy byla k vidění řada žlutých karet na obou stranách. Tým trenéra Pumprly poté sice převzal iniciativu, ale do výraznějších šancí se nedostával. V té největší mířil stoper Nippert mimo domácí svatyni.

Domácí celek kouče Marka Sedláka už si závěr pohlídal a došel k důležitému tříbodovému zisku. „Ve zbytku prvního poločasu jsme byli jednoznačně aktivnější a měli jsme převahu, domácí se snažili zahrozit jen po brejcích a po rohových kopech. Měli jsme tam náznaky šancí, ale chyběla nám lepší finální přihrávka, protože vyložená šance tam z naší strany nebyla. Museli jsme pak trošku přeskupit řady a v deseti jsme se snažili něco s výsledkem udělat, ale bohužel, vždycky nám něco chybělo a v závěru už si to domácí pohlídali," uvedl po utkání zklamaný trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

Novojičínské fotbalisty čekalo po posledním utkání zakončení sezony a k novému soutěžnímu ročníku 2013/2014 se sejdou nejspíše v pondělí 14. července.

FC Viktorie Otrokovice - FK Nový Jičín 2:0 (1:0)

Branky: 11. Foltýn, 58. Tomšů. ŽK: Bělaška, Šuranský, Foltýn, Silný, Ponížil Rybařík, Hejdušek, Nippert, Bajer, Kiss Farkas. ČK: 43. Rybařík (NJ). Diváci: 110. Rozhodčí: Hanák Mrázek, Havlín.

Nový Jičín: Leskovjan Molnár, Hejdůšek, Nippert, Kiss Farkas Kalich, Rybařík, Moravčík, Plešek (84. Ollender) Uvíra (66. Novotný), Bajer (75. Klimpar). Trenér: Pavel Pumprla.