Novojičínští starší dorostenci proti Vítkovicím neuspěli, mladší ano

Nový Jičín – Nejvýše hrající dorostenecký fotbalový celek Novojičínska hostil v závěrečném utkání podzimu rezervu Vítkovic. Starší divizní dorostenci FK Nový Jičín sehráli se soupeřem vyrovnaný duel, ale nakonec po nejtěsnější porážce nebrali ani bod, přezimují na předposlední příčce, a na jaře je tak čeká boj o zachování divizní příslušnosti. Mladší dorostenci pak svého soupeře porazili 2:0 a do jara vstoupí z klidného středu tabulky.

19.11.2014

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Starší dorost: FK Nový Jičín – MFK Vítkovice B 1:2 (1:2)

Utkání sousedů v tabulce nabídla dohrávka mezi novojičínským starším dorostem a hosty z Vítkovic. Domácím chybělo trio Hatlapatka, Kučera a distancovaný Maňák, a tak museli do základní sestavy nastoupit dva mladší dorostenci. I když měli hostující hráči fyzickou i výškovou převahu, byl duel po celých devadesát minut vyrovnaný. V první půli byli ale přece jenom o něco aktivnější hosté a po pohledné kombinaci z 28. minuty překonal Tichánka střelou z šestnácti metrů hostující kapitán Ceremuga. Novojičínští si však přichystali rychlou odpověď, když po šesti minutách srovnal po akci Patrika Horáka Žlebek.

Do šaten šli ale s náskokem Ostravané, když hostující obránce napálil míč téměř z pětatřiceti metrů, Tichánek stačil přes chumel hráčů míč pouze vyrazit před sebe a dobíhající útočník už neměl problém rozvlnit síť. Domácí se po změně stran zlepšili a měli mírnou převahu, své dvě velmi dobré šance však nevyužil Patrik Horák. Hosté měli ve druhém poločase jedinou vážnější možnost, když v 70. minutě Tichánek včasným vyběhnutím jejich pokus zmařil.

Nový Jičín byl blízko vyrovnání v 76. minutě po střele Staňka, ale brankář vítkovické rezervy byl na místě. O chvíli později měl příležitost vyrovnat Swiač, ale znovu se vyznamenal gólman hostů, který výtečným zákrokem zhatil největší domácí šanci na vyrovnání. „Vyrovnanému utkání by slušela remíza, ale nám se to i přes velmi dobrý výkon celého mužstva nepodařilo. Přestože jsme prohráli, tak zaslouží naši kluci pochvalu za bojovnost a věřím, že pokud budou hrát na jaře tak, jako v posledních dvou domácích utkáních, tak se určitě v divizní soutěži zachrání," věří trenér Jan Koval, jenž k mužstvu nastoupil v závěru sezony. Starší dorostence trápila v průběhu sezony především produktivita, když ve 14 utkáních vstřelili pouhých 9 branek a uhráli 7 bodů.

Branky: 34. Žlebek – 28. Ceremuga, 44. Mareček.

FK Nový Jičín: Tichánek – Rulíšek, Indrák, Svobodník, Zmatek (89. Geryk) – Žlebek, Pokorný, Hrubý, Hanzelka (69. Staněk) – Swiač (80. Bartoň), P. Horák. Trenér: Jan Koval st.

Mladší dorost: FK Nový Jičín – MFK Vítkovice B 2:0 (1:0)

Vstup do zápasu vyšel novojičínským mladším dorostencům náramně, když v 7. minutě vstřelil vedoucí gól Kyselý, jenž po nakrátko rozehraném rohovém kopu a následné střele Staňka šikovně tečoval míč za záda hostujícího brankáře.

Také nástup do druhé půle vyšel Kvitovu týmu výtečně. Po pěkné akci si Staňek narazil míč s Gerykem a poté uklidil míč do sítě. „Naše hra byla ovlivněna i absencemi a nutností střídat některé hráče dříve, než bychom museli. To ale vůbec nevadilo, protože kluci je zastoupili skvěle. Celý zápas byl ale spíše vyrovnaný," hodnotil výhru domácí trenér Jaromír Kvita, jenž vyzdvihl výkon stopera Pally, jenž je ročník narození 2000. „Hrál poprvé tak zodpovědnou pozici, jako je stoper, a musím říct, že ji odehrál skvěle. Řídil obranu, a i když je to ještě žák, tak ho kluci poslouchali. S celkovým přístupem a týmovostí jsem spokojený a musím pochválit všechny kluky. Nyní máme ještě 5. prosince přátelák s SFC Opava, a pak budeme mít pauzu před zimní přípravou," dodal trenér mladších dorostenců FK Nový Jičín.

Branky: 7. Kyselý, 55. Staněk.

FK Nový Jičín: Grulich – Kuman, Palla, Ištok, Čapka (41. D. Horák) – Matouš, Staněk (60. Kopecký), Dýčka (41. Slavík) – Hanzelka (32. Geryk), Bartoň, Kyselý (53. Bátrla). Trenér: Jaromír Kvita.

19.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.