Novojičínští těsně podlehli Šumperku

Nový Jičín - Druhou těsnou porážku v řadě za sebou si připsali fotbalisté Nového Jičína. V dalším divizním kole podlehli Šumperku brankou z 89. minuty. Pro Nový Jičín se jednalo o druhou domácí porážku v sezoně.

24.4.2013

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

FK NOVÝ JIČÍN – SK SAN-JV ŠUMPERK 1:2 (1:1)

Pavel Pumprla udělal v sestavě jedinou změnu, když Nipperta, který si plnil studijní povinnosti, nahradil ve stoperské dvojici s kapitánem Bajerem Fertál. Utkání se odehrálo konečně na přírodní trávě a pro domácí vyšlo na výbornou. Už ve třetí minutě se Polonyi, po přihrávce od Rybaříka, pěkně uvolnil v pokutovém území a pod padajícím brankářem Kameníkem dostal svůj tým do vedení – 1:0. Šumperk vyrovnal zásluhou Gábora, jenž prostřelil zblízka vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Za několik minut vypracoval opět Moravčík další šanci pro, před brankou osamoceného, Smolarčíka, ten ji však nevyužil. „Úvod nám vyšel výborně. Měli jsme dobře rozehraný zápas s tím, že jsme dále pokračovali v aktivní hře. Ovšem nedokázali jsme pokrýt soupeřům roh a přišlo vyrovnání," uvedl domácí kouč Pavel Pumprla.

Po změně stran byl v dobré pozici Kalich, ale střílel bez přípravy vysoko nad branku. Šumperští využívali každého zaváhání domácích k nebezpečným protiútokům. Po jednom z rohových kopů musel odvracet míč až z brankové čáry Hejdušek. Hosté rozhodli minutu před koncem, kdy zahrávali přímý kop od půlicí čáry, na který si před brankou naběhl zcela nekrytý Mlynář, jenž k velké radosti svých spoluhráčů překonal hlavičkou zblízka Šroma podruhé – 1:2. „Ve druhém poločase jsme si vytvořili tlak a územní převahu, ovšem bez gólového efektu. Vždycky jsme naráželi na obranný val hostů a nedokázali jsme si s tím poradit ani ze hry, ani po standardkách. To byl jeden z našich hlavních problémů, i když aktivita po změně stran byla daleko vyšší a chvílemi jsme hráli na jednu bránu. Osudná nám byla 89. minuta, kdy přišel dlouhý nákop do šestnáctky a hosté ze závaru hlavou rozhodli. Přišli jsme nakonec i o ten bod, který by byl nakonec dobrý," hodnotil duel domácí kouč. V příštím kole čeká tým trenéra Pavla Pumprly utkání na půdě vedoucího celku divizní tabulky z Mikulovic.

Branky: 3. Polonyi – 15. Gábor, 89. Mlynář. ŽK: Farkas, Plešek – Klemsa, Gábor. Rozhodčí: Páral – Dubravský, Částečka. Diváci: 100.

FK Nový Jičín: Šrom – Hejdušek, Bajer, Fertál, Kiss Farkas – Rybařík (78. Hanzelka), Kiša, Kalich, Moravčík – Polonyi, Smolarčík (59. Plešek). Trenér: Pavel Pumprla.

Zbylé výsledky 22. kola: Valašské Meziříčí – Hranice 1:2, Lískovec – Mohelnice 0:2, Přerov – Brumov 2:0, L. Petrovice – Opava B 1:0, Morkovice – Karviná B 1:1, Mikulovice – Slavičín 1:0, Havířov – Kravaře 2:0.