Fotbalisté Staré Bělé neměli v zápase 24. kola I.A třídy mnoho důvodů k radosti. Podlehli totiž na svém trávníku vedoucímu týmu soutěže – Novému Jičínu. Po zápase však dokázali ocenit kvality soupeře.

„Byli prostě lepší. Měli skvělou obranu a celkově dobře poskládaný tým. Více méně jsme neměli šanci, i když jsme hodně chtěli alespoň nějaké body získat. Nový Jičín ale hrál dobře a jednoduše nás přehrál,“ prozradil kapitán Staré Bělé Vlastimil Stařičný, který v minulosti také oblékal dres Vítkovic.

Domácí v utkání nebyli vyloženými outsidery, hosté si ale svou roli favorita pohlídali. Zaslouženě proto vyhráli 2:0. „V prvním poločase se nám ještě dařilo. Měli jsme několik šancí a Nový Jičín s námi měl chvilkami i problémy. Ve druhé půli však začal hrát naplno, přidal druhý gól a vítězství dotáhl do konce,“ zhodnotil Stařičný.

„My jsme nehráli špatně. Myslím si, že naše vůle vyhrát byla vidět, bohužel jak už jsem řekl, náš soupeř byl lepší. Když bych se měl podívat na hru celého mužstva, musím říct, že jsme podali průměrný, ale určitě ne špatný výkon,“ pokračoval.

ZDENĚK JANIUREK ml.